eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Ukrajina v NATO? Reznikov: Krajiny aliancie považujú Ukrajinu už fakticky za jej člena

Krajiny Severoatlantickej aliancie považujú Ukrajinu už fakticky za člena NATO, uviedol v piatok ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. TASR správu prevzala zo stanice CNN. Reznikov spresnil, že spojenci NATO mu to povedali na summite v Bruseli.

Faktický člen NATO?

„Je dôležité vyzdvihnúť, že k takémuto stretnutiu došlo prvýkrát so štyrmi štátmi, ktoré nie sú členmi Aliancie: s Ukrajinou, Gruzínskom, so Švédskom a s Fínskom,“ uviedol Reznikov na sociálnej sieti Facebook. Zároveň dodal, že čoskoro sa bude posudzovať členstvo Švédska a Fínska v NATO. „Som rád, že moji kolegovia potvrdili, že Ukrajina už fakticky je členom tejto rodiny,“ podotkol ukrajinský minister obrany. Nespresnil však, kto charakterizoval Ukrajinu takýmto spôsobom, všíma si CNN.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  2. Zľava ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron si podávajú ruky na konci tlačovej konferencie v Kyjeve vo štvrtok 16. júna 2022.
  3. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov hovorí počas tlačovej konferencie s tureckým ministrom.
  4. Robert Fico (Smer-SD).
  5. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  6. Zľava Eduard Heger a Volodymyr Zelenskyj.
  7. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  8. Charles Michel

Stoltenberg pripomenul záväzok voči Ukrajine

Ašpirácia na členstvo v NATO je zakotvená v ústave Ukrajiny, samotný štát však členom Aliancie nie je. Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg vo štvrtok zopakoval záväzok NATO poskytovať vojenskú techniku na sebaobranu Ukrajiny. Oznámil tiež, že NATO nasadí na svoje východné krídlo viac vojakov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina v NATO? Reznikov: Krajiny aliancie považujú Ukrajinu už fakticky za jej člena

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti