eReport.sk
Macron, Scholz, Draghi a Iohannis počas stretnutia s ukrajinským prezidentom, foto:tasr

Rusko obvinilo Brusel: Západné spoločenstvo cielene Ukrajinou manipuluje!


Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok obvinilo Brusel z „manipulácie“ Ukrajiny. Stalo sa tak po tom, čo Európska komisia (EK) podporila udelenie štatútu kandidátskej krajiny EÚ Ukrajine. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Rusko hovorí o manipulácii Ukrajiny

„Vidíme, ako západné spoločenstvo už mnohé roky manipuluje myšlienkou nejakého spôsobu zapojenia Ukrajiny do jeho integračných štruktúr,“ povedala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová, ktorú citovali ruské štátne tlačové agentúry. Situácia na Ukrajine sa však podľa jej slov len zhoršuje a nesmeruje k lepšej budúcnosti.

Ide len o víziu?

Európska komisia v piatok podporila udelenie štatútu kandidátskej krajiny EÚ okrem Ukrajiny aj Moldavsku. Ukrajina požiadala o členstvo v Únii v marci krátko po tom, čo Rusko 24. februára začalo s vojenskou inváziou.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj rozhodnutie EK privítal so slovami, že je vďačný predsedníčke EK Ursule von der Leyenovej a tiež „každému členovi EK za toto historické rozhodnutie“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (Smer-SD).
  2. Zo vstupu Švédska do NATO napokon nič nebude?
  3. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  4. Premiér Heger a prezident Zelenskyj
  5. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  6. Krv v očiach, krv v slovách
  7. Pripravte sa na zdražovanie nafty
  8. Hegerove vízie

Rozhodnutie o udelení štatútu kandidátskej krajiny Ukrajine a Moldavsku sa očakáva počas budúcotýždňového summitu EÚ v Bruseli (23. a 24. júna).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko obvinilo Brusel: Západné spoločenstvo cielene Ukrajinou manipuluje!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne