eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD).
Robert Fico (Smer-SD). Foto: yt/smer-sd

Fico o konaní Bruselu: EK urobila politické rozhodnutie, vstup Ukrajiny do únie je na dlhé roky

Odporúčanie Európskej komisie (EK) udeliť kandidátsky štatút Ukrajine označil líder Smeru-SD Robert Fico za politické rozhodnutie, samotný vstup krajiny do Európskej únie je podľa neho otázka dlhých rokov. Ukrajinu označil za najskorumpovanejšiu krajinu, ktorú riadia zbohatlíci.

Fico hovorí o politickom rozhodnutí

Je to čisto politické rozhodnutie, ktoré nemá v tomto okamihu žiadny význam komentovať. Ale jedna vec je odporúčanie Európskej komisie, druhá vec je postoj veľkých štátov,“ povedal. Tie podľa neho jasne naznačujú, že nie sú nadšené tým, aby sa Ukrajina okamžite stala členom Únie. „Je to krajina, ktorá je v hroznom stave. Ak si myslíte, že Francúzi, Nemci a ďalší sú pripravení za každú cenu zase zo spoločných peňazí ísť do ďalšieho štátu a pomáhať, ste na veľkom omyle. Politické gesto je urobené, ale realita vstupu do Únie je otázka dlhých rokov,“ uzavrel.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron si podávajú ruky na konci tlačovej konferencie v Kyjeve vo štvrtok 16. júna 2022.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  3. Zľava Eduard Heger a Volodymyr Zelenskyj.
  4. Americký prezident Joe Biden.
  5. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  6. Šéf Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.
  7. Adrián Polóny (vľavo) a predseda opozičnej strany SMER-SD Robert Fico.
  8. Charles Michel

Členovia EK v piatok pod vedením predsedníčky komisie Ursuly von der Leyenovej hlasovali za udelenie štatútu kandidátskej krajiny EÚ Ukrajine a Moldavsku. Gruzínsko musí podľa šéfky eurokomisie jasne potvrdiť svoje európske smerovanie a odhodlanie k reformám, preto EK navrhuje tejto krajine poskytnúť európsku perspektívu a v neskoršom posúdení sa vrátiť k rozhodnutiu, či si zaslúži aj kandidátsky štatút.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico o konaní Bruselu: EK urobila politické rozhodnutie, vstup Ukrajiny do únie je na dlhé roky

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti