eReport.sk
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov. Foto: tasr/ap

Reznikov pre CNN: Ďalšie zbrane pomôžu Ukrajine získať späť okupované územia

Zbrane dodané Spojenými štátmi pomôžu Ukrajine získať späť Rusmi okupované územia vrátane Krymu a Donbasu. Uviedol to ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov vo štvrtok v rozhovore pre americkú stanicu CNN, informuje TASR.

„Chystáme sa oslobodiť všetky naše územia, všetko vrátane Krymu,“ uviedol Reznikov v rozhovore s reportérom CNN Matthewom Chanceom v Bruseli.

„Krym je pre Ukrajinu strategickým cieľom, pretože je to ukrajinské územie… Ale budeme postupovať krok za krokom,“ povedal.

Ako ďalej priblížil, prvým krokom bude stabilizácia situácie, aby sa predišlo ďalším stratám na životoch. Druhou etapou je podľa neho zatlačenie ruských jednotiek naspäť na pozície, na ktorých boli pred inváziou z 24. februára.

Tretia etapa diskusií?

Diskusie s ukrajinskými partnermi o tom, „ako oslobodiť územia vrátane Krymu“, sa podľa Reznikova uskutočnia až v tretej etape. Ukrajinskí predstavitelia tvrdia, že nezaútočia zbraňami voči Rusku, Ukrajina však nepovažuje Krym za ruské územie, píše CNN.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
  3. ukrajinský vojak čaká v zákope

Na otázku, či by pokus o opätovné dobytie Krymu vojenskými prostriedkami Rusko, ktoré považuje tento polostrov za súčasť Ruskej federácie, ešte viac nevyprovokovalo, Reznikov odpovedal, že na tom nezáleží.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Reznikov pre CNN: Ďalšie zbrane pomôžu Ukrajine získať späť okupované územia

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti