eReport.sk
Kedy, kto a ako ukončí vojnu na Ukrajine? Zdroj: TASR / AP

Kedy sa skončí vojna na Ukrajine? Tak skoro asi nie! Šokujúce slová ukrajinského ministra obrany

Hoci niektorí politici naznačujú, že vojnu na Ukrajine treba vyriešiť rokovaniami a nie zbraňami, samotní Ukrajinci požadujú stále nové a nové zbrane. Chcú totiž získať späť okupované územia. Dokonca aj Krym!

Zbrane dodané Spojenými štátmi pomôžu Ukrajine získať späť Rusmi okupované územia vrátane Krymu a Donbasu. Uviedol to dnes ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov v rozhovore pre americkú stanicu CNN, informuje TASR.

Krym je pre Ukrajinu strategickým cieľom

„Chystáme sa oslobodiť všetky naše územia, všetko vrátane Krymu,“ uviedol Reznikov v rozhovore s reportérom CNN Matthewom Chanceom v Bruseli. „Krym je pre Ukrajinu strategickým cieľom, pretože je to ukrajinské územie… Ale budeme postupovať krok za krokom,“ povedal. Ako ďalej priblížil, prvým krokom bude stabilizácia situácie, aby sa predišlo ďalším stratám na životoch. Druhou etapou je podľa neho zatlačenie ruských jednotiek naspäť na pozície, na ktorých boli pred inváziou z 24. februára.

Krym je pre Ukrajinu strategickým cieľom, pretože je to ukrajinské územie.

Olexij Reznikov, ukrajinský minister obrany

Diskusie s ukrajinskými partnermi o tom, „ako oslobodiť územia vrátane Krymu“, sa podľa Reznikova uskutočnia až v tretej etape. Ukrajinskí predstavitelia tvrdia, že nezaútočia zbraňami voči Rusku, Ukrajina však nepovažuje Krym za ruské územie, píše CNN. Na otázku, či by pokus o opätovné dobytie Krymu vojenskými prostriedkami Rusko, ktoré považuje tento polostrov za súčasť Ruskej federácie, ešte viac nevyprovokovalo, Reznikov odpovedal, že na tom nezáleží.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda SNS Andrej Danko
  2. Emmanuel Macron
  3. Macron, vpravo, a Zelenskyj
  4. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  6. Spojenci na summite prisľúbili vojenskú pomoc
  7. Čo sa to deje?
  8. ukrajinský vojak čaká v zákope

„To je jedno. Pretože (Rusi) budú toho svedkami v Chersone, uvidia to v Záporoží aj v Mariupole…, lebo to sú ukrajinské územia a Krym je tiež ukrajinský,“ dodal pre CNN.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kedy sa skončí vojna na Ukrajine? Tak skoro asi nie! Šokujúce slová ukrajinského ministra obrany

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php