eReport.sk
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov hovorí počas tlačovej konferencie s tureckým ministrom.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov. Foto: tasr/ap

Šéf ruskej diplomacie dal rozhovor pre BBC! Reportér sa Lavrova opýtal: Toto je bojovanie s nacistami?

Rusko je také, aké je, a nehanbí sa ukázať, aké v skutočnosti je. Vyhlásil to vo štvrtok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v rozhovore pre televíziu BBC.

„Nepodnikli sme inváziu na Ukrajinu. Vyhlásili sme špeciálnu vojenskú operáciu, keď už neexistoval žiaden iný spôsob, ako vysvetliť Západu, že sa dopúšťa trestnej činnosti, keď ťahá Ukrajinu do NATO,“ uviedol Lavrov.

Lavrov: OSN sú hlasnou trúbou falošných správ

BBC upozornila, že Lavrov od začiatku invázie na Ukrajinu poskytol iba niekoľko rozhovorov, pričom sa vždy pridržiaval oficiálnej línie Kremľa a opakoval, že na Ukrajine sú nacisti. Novinár BBC preto šéfovi ruskej diplomacie pripomenul správu Organizácie Spojených národov o tom ako, ruské vojská v obci Jahidne v Černihivskej oblasti takmer mesiac zadržiavali vyše 70 ľudí v nevhodných podmienkach v podzemí školy, čo napokon viedlo k smrti desiatich z nich.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin počas prejavu na vojenskej prehliadke pri príležitosti 77. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve v pondelok 9. mája 2022.
  3. Britský námorný veliteľ, admirál Tony Radakin.
  4. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  5. Zľava Eduard Heger a Volodymyr Zelenskyj.
  6. Marcin Przydacz.
  7. Na ilustračnej snímke plynovody v spoločnosti Eni.

„Toto je bojovanie s nacistami?“ spýtal sa reportér. „Viete, nanešťastie sú medzinárodní predstavitelia vrátane vysokej komisárky OSN pre ľudské práva… generálneho tajomníka OSN a mnohých ďalších predstaviteľov OSN pod tlakom Západu. Veľmi často sú preto hlasnou trúbou falošných správ, ktoré šíri Západ,“ uviedol Lavrov.

Rusko nie je žiadne neviniatko, priznal Lavrov

Podľa šéfa ruskej diplomacie nie je Rusko žiadne neviniatko. „Rusko je také, aké je, a nehanbíme sa ukázať, akí sme,“ dodal Lavrov.      

Zároveň obvinil BBC z toho, že neodkrýva pravdu v súvislosti s tým, čo zažívajú civilisti v separatistických oblastiach na východe Ukrajiny, kde podľa Lavrova civilné obyvateľstvo už osem rokov čelí útokom kyjevských vojakov.

Lavrov (72) reprezentuje Rusko na medzinárodnej scéne už 18 rokov. Spojené štáty ho však obvinili, že presadzuje falošný naratív o tom, že agresorom je Ukrajina. Západné krajiny pritom uvalili na Lavrova i jeho dcéru sankcie pre ruskú inváziu na Ukrajinu, píše BBC.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf ruskej diplomacie dal rozhovor pre BBC! Reportér sa Lavrova opýtal: Toto je bojovanie s nacistami?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti