eReport.sk
Charles Michel
Charles Michel chce prijať Ukrajinu do EÚ čo najskôr. Foto: tasr/ap

Charles Michel tlačí Ukrajinu a Moldavsko do EÚ: Lídri EÚ by im mali udeliť kandidátsky štatút

Ukrajina bola ešte na začiatku roka na míle vzdialená na vstup do Európskej únie. Stačila však nezmyselná a zbytočná invázia Ruska na jej územie a odrazu je všetko ináč. Niektorí politici z krajín EÚ by ju chceli prijať čo najskôr.

Predseda Európskej rady Charles Michel vyzval lídrov 27 členských štátov EÚ, aby Ukrajine a Moldavsku udelili štatút kandidáta na vstup do Európskej únie. S odvolaním sa na jeho pondelňajší list pre lídrov EÚ informuje o tom spravodajca TASR.

Premení sa odporúčanie na skutočnosť?

„Nastal čas uznať, že budúcnosť Ukrajiny, Moldavska a Gruzínska je v EÚ. Vyzývam vás, aby ste Ukrajine a Moldavsku udelili štatút kandidáta. Zároveň budeme Ukrajine aj naďalej ponúkať silnú humanitárnu, vojenskú, ekonomickú a finančnú podporu,“ napísal Charles Michel vo svojom tradičnom predsummitovom pozývacom liste pre lídrov EÚ.

Nastal čas uznať, že budúcnosť Ukrajiny, Moldavska a Gruzínska je v EÚ.

Charles Michel, predseda Európskej rady

Po tom ako Európska komisia koncom minulého týždňa (17. 6.) odporučila udelenie kandidátskeho štatútu Ukrajine a Moldavsku a poskytnutie európskej perspektívy pre Gruzínsko (nárok na kandidátsky štatút získa po splnení niektorých podmienok), sa očakáva, že nadchádzajúci dvojdňový summit EÚ v Bruseli (23. a 24. 6.) toto odporúčanie premení na skutočnosť.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico (Smer-SD).
  2. Britský premiér Boris Johson prichádza na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve v piatok 17. júna 2022.

Premiéri a prezidenti 27-člennej Únie budú musieť prijať jednomyseľné rozhodnutie v prospech Ukrajiny a Moldavska.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Charles Michel tlačí Ukrajinu a Moldavsko do EÚ: Lídri EÚ by im mali udeliť kandidátsky štatút

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti