eReport.sk
ukrajina vojaci
Ukrajinský vojak kráča okolo trosiek ruského stíhacieho bombardéra Suchoj Su-34 Foto: tasr

Severodoneck čelil ruskému bombardovaniu: Útok na úkryt civilistov?

Ruské sily uskutočnili v sobotu delostrelecké a letecké útoky na ukrajinské mestá Severodoneck a Lysyčansk, pričom zasiahli aj chemickú továreň Azot, v ktorej sa ukrývajú stovky civilistov. Uviedol to gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj, na ktorého sa odvoláva agentúra Reuters.

Hajdaj hovorí o ukryté civilistov

Hajdaj priblížil, že ruské jednotky zaútočili na severodoneckú priemyselnú zónu a pokúsili sa tiež vstúpiť do mesta Lysyčansk a o jeho blokádu. „V Lysyčansku došlo k leteckým útokom. Severodoneck zasiahli delostrelecké (útoky),“ napísal Hajdaj na online platforme Telegram. Dodal, že ostreľovaná bola aj severodonecká továreň Azot a dediny Syneckyj, Pavlohrad a ďalšie.

Obete útoku nehlásia

Hajdaj vo svojom príspevku na sociálnej sieti nespomenul, či pri útoku na továreň Azot došlo k obetiam. Reuters informácie o útoku nedokázala nezávisle overiť. V piatok podľa slov Hajdaja z Lysyčanska policajné sily, záchranári a dobrovoľníci evakuovali 17 osôb.Ukrajina v piatok oznámila, že jej jednotky dostali po týždňoch intenzívnych bojov rozkaz stiahnuť sa zo Severodonecka

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český premiér Petr Fiala
  2. Slovenský premiér Eduard Heger odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 23. júna 2022.
  3. Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó
  4. Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Hajdaj na Facebooku napísal, že obrancovia Severodonecka ustúpia z mesta na nové, lepšie opevnené pozície.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severodoneck čelil ruskému bombardovaniu: Útok na úkryt civilistov?

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti