eReport.sk
Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell. Foto: tasr/ap

Borrell: Rokovania o oživení iránskej jadrovej dohody sa čoskoro obnovia

Rokovania o oživení iránskej jadrovej dohody z roku 2015, ktoré uviazli pred tromi mesiacmi pre rozdielne názory Teheránu a Spojených štátov, sa obnovia v nasledujúcich dňoch. V sobotu to počas návštevy Iránu vyhlásil vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell. TASR prevzala správu z agentúr AFP a Reuters.

„Rokovania ohľadom (dohody) JCPOA obnovíme v nasledujúcich dňoch,“ povedal Borrell na spoločnej tlačovej konferencii so šéfom iránskej diplomacie Hosejnom Amírom Abdollahjánom v Teheráne. „Veľmi sa teším z rozhodnutia, ktoré bolo prijaté v Teheráne a vo Washingtone,“ dodal s tým, že po trojmesačnej pauze v rokovaniach je potrebné zrýchliť prácu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
  2. Vyšetrovania zločinov na Ukrajine
  3. ukrajina vojaci
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.

Prísľub pokračovania v rokovaniach potvrdil aj Irán. „Sme pripravení obnoviť rozhovory v najbližších dňoch,“ povedal Abdollahján po dvojhodinovom stretnutí s Borrellom, ktoré označil za „dlhé, ale pozitívne stretnutie o globálnej spolupráci medzi Iránom a EÚ“. Čo je pre Irán dôležité, je plne získať ekonomické výhody dohody z roku 2015,“ zdôraznil. „Na rokovaniach, ktoré sa čoskoro obnovia, sa pokúsime vyriešiť problémy a odlišnosti,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Borrell: Rokovania o oživení iránskej jadrovej dohody sa čoskoro obnovia

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre