eReport.sk

Útok v Kyjeve má prvú obeť: Rusko tvrdí, že útočili na vojenské ciele

Rusko tvrdí, že pri útoku na ukrajinské hlavné mesto Kyjev, ktorý sa odohral v nedeľu skoro ráno, zasiahlo továreň na výrobu zbraní. Uvádza sa to vo vyhlásení ruského ministerstva obrany, z ktorého citovala agentúra AFP.

Ruské ministerstvo spresnilo, že továreň Arťom „bola cieľom ako vojenská infraštruktúra“. Dodalo, že škody na neďalekej bytovej budove spôsobila raketa protivzdušnej obrany vypálená Ukrajinou.

Išlo o padajúcu strelu

uviedlo ruské ministerstvo

„Došlo k poškodeniu spodnej časti budovy, ako aj vrchnej časti, čo potvrdzuje verziu, že išlo o padajúcu strelu,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva obrany, ktoré označilo tvrdenia o ruskom útoku na civilné objekty v Kyjeve za nepravdivú.

Ako informovala TASR, v Kyjeve bolo v nedeľu skoro ráno počuť štyri výbuchy. Novinári francúzskej tlačovej agentúry AFP informovali, že zasiahnutý bol bytový komplex neďaleko centra mesta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ukrajina vojaci
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Prezident USA, Joe Biden, príhovor

Podľa kyjevského primátora Vitalija Klička pri útoku prišla o život jedna osoba. Zranených bolo ďalších šesť ľudí vrátane sedemročného dievčaťa a jeho matky, ktoré sa podarilo zachrániť spod trosiek.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Útok v Kyjeve má prvú obeť: Rusko tvrdí, že útočili na vojenské ciele

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti