eReport.sk
In this photo provided by the Spanish government, Spain's Prime Minister Pedro Sanchez speaks to the press after a meeting with Spanish King Felipe VI at the royal family's summer residence at the Marivent Palace in Palma de Mallorca, Spain, Wednesday Aug. 12, 2020. (Moncloa, via AP)

Španielsky premiér Sanchéz odsúdil incident s migrantmi: Za to je zodpovedná mafia!

Španielsky premiér Pedro Sánchez v sobotu označil nápor migrantov na hranice v enkláve Melilla hraničiacej s Marokom za „útok na územnú celistvosť“ Španielska a obvinil z neho „mafie, ktoré obchodujú s ľuďmi“, informovala agentúra AFP.

Sánchez komentoval dramatické udalosti z piatka, keď približne 2000 migrantov vzalo útokom plot oddeľujúci územie Maroka od španielskej enklávy Melilla. Ich pokus dostať sa na územie Španielska a EÚ sa podľa najnovších oficiálnych údajov marockých úradov skončil smrťou najmenej 18 migrantov.

„Ak je niekto zodpovedný za všetko, čo sa stalo na hraniciach, tak sú to mafie, ktoré obchodujú s ľuďmi,“

povedal Sánchez na tlačovej konferencii.

Ako pripomenula agentúra AP, šlo o prvé takého preniknutie, odkedy Španielsko a Maroko v marci urovnali svoje diplomatické vzťahy. Tie boli napäté pre spor v spojitosti so Západnou Saharou.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenský premiér Eduard Heger odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 23. júna 2022.
  2. Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó
  3. ukrajina vojaci
  4. Migranti v Pobytovom utečeneckom tábore v Gabčíkove.

Na severe Afriky sa nachádzajú dve španielske enklávy — okrem Melilly aj Ceuta. Hranica Melilly s Marokom meria 12 kilometrov, hranica s Ceutou má osem kilometrov. Migranti sa cez tieto hranice, ktoré sú chránené vysokými plotmi s ostnatým drôtom, videokamerami a strážnymi vežami, snažia dostať preliezaním plotov, plávaním pozdĺž pobrežia alebo ukrývaním sa vo vozidlách.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Španielsky premiér Sanchéz odsúdil incident s migrantmi: Za to je zodpovedná mafia!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti