eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) si podáva ruku s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom počas ich stretnutia v rámci návštevy kozmodrómu Vostočnyj.
Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom. Foto: tasr/ap

Zapája sa Bielorusko do vojny na Ukrajine? Vypálilo rakety na Černihivskú oblasť

Severoukrajinská Černihivská oblasť sa v sobotu ráno stala terčom „masívneho bombardovania“ z územia Bieloruska, ktoré je ruským spojencom. V sobotňajšom vyhlásení to uviedla ukrajinská armáda, na ktorú sa odvoláva agentúra AFP.

„Okolo 05.00 h ráno (04.00 h SELČ) čelila Černihivská oblasť masívnemu raketovému bombardovaniu. Dvadsať rakiet vypálených z územia Bieloruska a zo vzduchu smerovalo na dedinu Desna,“ napísalo na Facebooku operačné velenie ukrajinskej armády „Sever“. Ozbrojené sily dodali, že nateraz neboli hlásené žiadne obete týchto útokov.

Obec Desna, kde pred vojnou žilo okolo 7500 ľudí, leží 70 kilometrov severne od ukrajinskej metropoly Kyjev a približne v rovnakej vzdialenosti sa z opačnej strany nachádza bieloruská hranica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenský premiér Eduard Heger odpovedá na otázky novinárov počas príchodu na summit EÚ v Bruseli vo štvrtok 23. júna 2022.
  2. Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó
  3. ukrajina vojaci
  4. Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko.

K útokom došlo v čase, keď sa má v sobotu v Petrohrade uskutočniť stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho blízkeho spojenca, bieloruského lídra Alexandra Lukašenka. Budúci štvrtok a piatok má Bielorusko navštíviť šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zapája sa Bielorusko do vojny na Ukrajine? Vypálilo rakety na Černihivskú oblasť

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti