eReport.sk
Protest pred parlamentom, foto: eReport

PROTEST PRED PARLAMENTOM Útok na saskára: Strkali do mňa a kričali, že som poje**ný buzerant

Poslanci to dnes pri nástupe do práce nemali vôbec ľahké. Zákonodarcov totiž pred bránami národnej rady čakal poriadne rozvášnený dav. S nespokojnými masami mali čo robiť aj niektorí poslanci. Medzi nich patrí napríklad aj liberál Radovan Kazda, ktorý si od kritikov vyslúžil nielen hrubé nadávky.

Pred národnou radou je dnes naozaj horúco. Davy demonštrantov prišli dať najavo svoju nespokojnosť so súčasnou vládou. Treba povedať, že niektorí protestujúci nešetrili vulgarizmami, posmeškami či agresívnymi pokrikmi. Davy doslova blokovali vchod do národnej rady a niektorým poslancom tak znemožňovali vstup.

Roztržka pred parlamentom

Poslancom, ktorý zažil “pohostinnosť” protestujúcich na vlastnej koži bol aj saskár Radovan Kazda. „Prichádzal som okolo deviatej, keď tam ešte nebolo toľko ľudí, no už ich tam bolo dostatočne na to, aby mi zahatali cestu,” opísal dnešnú cestu do práce Kazda. Prezradil nám, že dvaja muži boli o niečo agresívnejší ako zvyšok davu.

Radovan Kazda. – Foto: tasr

„Jeden alebo dvaja do mňa strčili. Nie nejak významne, ale strčili. Jeden na mňa zakričal či som zaočkovaný a že som buzerant poje**ný. Potom som sa prekliesnil pomedzi nich a vošiel do budovy. Nedošlo k nijakému zraneniu, len dvaja občania z toho celého davu, ktorý tiež vyzeral agresívne naladený, boli ešte agresívnejší,” prezradil detaily z rannej šarvátky poslanec.

Porušili demonštranti zákon?

Kazdov kolega z SaS Radovan Sloboda upozornil, že demonštranti okrem toho, že boli viac než agresívni, zrejme porušili platnú legislatívu. „Rešpektujem právo občanov pokojne demonštrovať, ale je neprípustné, aby sa demonštranti snažili násilím dostať dostať do budovy parlamentu. Navyše, porušujú ešte aj Zákon o zhromažďovacom práve, § 1 ods. 5,” upozornil Sloboda.

Podľa spomínaného zákona je zakázané zhromažďovať sa v okruhu 50 metrov od budov zákonodarného zboru alebo od miest, kde tento zbor rokuje.

Zdroj: eReport

Mimoriadna schôdza

Leitmotívom u demonštrantov bola najmä kritika očkovania a protipandemických bezpečnostných opatrení. V parlamente sa v piatok začína mimoriadna schôdza. Poslanci majú rokovať aj o novele zákona, ktorá hovorí o zohľadňovaní očkovania pri jednotlivých opatreniach, napríklad pri vstupe do prevádzok.

Viac o kritike protipandemických opatrení tu:

  1. Pendleri blokujú diaľničný hraničný priechod Čunovo-Rajka.
  2. Pendleri blokujú hraničný priechod Čunovo-Rajka.
  3. Boris Kollár na Slavíne
  4. Minister vnútra SR Roman Mikulec.
  5. Boris Kollár (Sme rodina)
  6. Slovenský premiér Eduard Heger počas tlačovej konferencie po stretnutí premiérov V4 + Slovinsko v Ľubľane 9. júla 2021.

Vládny návrh novely zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia predpokladá, že Úrad verejného zdravotníctva SR by mal pri tvorbe protipandemických opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz. Ten má informovať, či osoba bola zaočkovaná proti ochoreniu COVID-19, negatívne testovaná alebo ochorenie prekonala. Poslanci by mali o návrhu rokovať v skrátenom legislatívnom konaní.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport