eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec.
Minister vnútra Roman Mikulec. Foto: tasr

Mikulec: Nedokážem pochopiť ľudí, ktorí po policajtoch hádžu vajíčka a striekajú ich kečupom!

“Som presvedčený, že snaha vyvolať otvorený dialóg to nie je,” aj takto zhodnotil demonštráciu pred parlamentom šéf vnútra. Minister Roman Mikulec (OĽANO) vyjadril síce pochopenie, že pre niektorých ľudí sú pandémia nového koronavírusu i s ňou súvisiace obmedzenia natoľko frustrujúce, že sa rozhodnú prísť protestovať pred Národnú radu (NR) SR. Nedokáže však pochopiť, aký je skutočný úmysel a cieľ ľudí, ktorí po prítomných policajtoch hádžu vajíčka a striekajú ich kečupom. Je však presvedčený, že snaha vyvolať otvorený dialóg to nie je.

Minister skritizoval opozičných poslancov Ľuboša Blahu, Roberta Fica (obaja Smer-SD) a Mariana Kotlebu (ĽSNS). “Jediné o čo sa usilujú, je burcovať ľudí, vyvolávať vášne, nepokoje, neustále klamať a šíriť dezinformácie,“ skonštatoval Mikulec. Títo poslanci podľa jeho slov vymieňajú životy ľudí za percentá v prieskumoch, namiesto spájania rozdeľujú a správajú sa viac ako pokrytecky.

Kto robí, robí aj chyby, odkázal minister

Polícia podľa jeho slov čelí už vyše roka extrémnemu tlaku a miesto podpory a pochvaly sa im často dostáva urážok, nadávok a osočovania od ľudí, ktorých životy sa snažia chrániť. “Kto robí, robí aj chyby a mne je veľmi ľúto, že v čase, keď by sme mali policajtom poďakovať a oceniť ich neustále nasadenie, sa niektorí pri prvej možnej príležitosti pustia do ich kritiky,” vyhlásil Mikulec. Zároveň podotkol, že si bude musieť zvyknúť aj na to, že niekedy je ten, kto prvý kričí a sťažuje sa, z vlastných radov.

Zdroj: fb/RomanMikulec13

Pred budovou parlamentu v hlavnom meste sa v piatok ráno zišli stovky nespokojných občanov. Protestujú proti vládnym opatreniam v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Priebeh demonštrácie bol po niekoľkých ranných potýčkach protestujúcich s políciou či novinármi doteraz pokojný. Polícia popoludní vytlačila demonštrujúcich spred tesnej blízkosti NR SR ďalej ku schodom vedúcim k budove parlamentu.

Mikulec skritizoval opozíciu, slová Pčolinského ale nekomentoval:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO)

Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) označil za fatálne zlyhanie polície a policajného prezidenta Petra Kovaříka, že sa protestujúci dav dostal až pred vstupné dvere do budovy parlamentu. Poznamenal, že protest bol dopredu avizovaný a polícia sa mala naň pripraviť. Kovařík nariadil preveriť postup bratislavskej polície pri piatkovom proteste pred parlamentom.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport