eReport.sk

Poslední skalní protestujúci: Pred parlamentom je už len malá skupina ľudí

Pred Národnou radou SR v Bratislave protestuje v nedeľu, v tretí deň demonštrácie, už len malá skupina desiatok ľudí. Protestujúci avizujú, že možno ukončia akciu pre nízku účasť. Protest chcú zorganizovať v budúcom týždni pred Prezidentským palácom. Vstup do parlamentu a jeho okolie strážia aj v nedeľu desiatky policajtov. Situácia na mieste je však pokojná.

Pred parlamentom od piatka (23. 7.) rána protestovali stovky ľudí proti opatreniam v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu a proti novele, podľa ktorej by sa malo pri tvorbe opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz, a teda tých, ktorí sú zaočkovaní či negatívne testovaní.

FOTO z protestu, ktorý trval celý víkend pred parlamentom

Zdroj: eReport, tasr

Počas troch dní sa demonštranti opakovane vyjadrovali proti očkovaniu, testovaniu a kritizovali aj ďalšie opatrenia, ako napríklad nosenie ochranných rúšok. Kriticky hovorili aj na adresu predstaviteľov vlády, parlamentu, ale aj vedcov a lekárov, ktorí odporúčajú očkovanie. Pandémiu ochorenia COVID-19 označili za podvod. Davu sa počas protestu opakovane chodili prihovárať viacerí opoziční parlamentní poslanci.

Mohlo by vás zaujímať:

Začiatok protestu v piatok ráno sprevádzali potýčky protestujúcich s políciou či novinármi. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) označil za fatálne zlyhanie polície a jej šéfa Petra Kovaříka, že sa demonštrujúci dostali až pred vstupné dvere do parlamentu a proti nim stalo len pár policajtov. Kovařík reagoval, že postup bratislavskej polície preverí kontrola. Bratislavská polícia označila verejné zhromaždenie ako neohlásené. Ešte v piatok výrazne posilnila počet policajtov. Na mieste boli aj v sobotu (24. 7.) ťažkoodenci i antikonflitkný tím.

„Polícia od piatka nepretržite zabezpečuje verejný poriadok pred a v okolí Národnej rady SR formou bezpečnostného opatrenia. Doposiaľ nebolo zaznamenané narušenie verejného poriadku. Polícia bude situáciu monitorovať aj naďalej,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport