eReport.sk
Pendleri blokujú hraničný priechod Čunovo-Rajka.
Priechod Čunovo-Rajka. Foto: tasr

Hraničný priechod Čunovo-Rajka je po proteste a blokácii opäť priechodný, hlási polícia

BRATISLAVA – Hraničný priechod Čunovo – Rajka smerom do Maďarska je po proteste a blokácii opäť otvorený a priechodný. Na sociálnej sieti o tom informovali bratislavskí krajskí policajti. Na diaľnici D2 v Bratislave sú však naďalej kolóny, ktoré sa vytvorili pre blokáciu hraničného priechodu.

Desiatky ľudí zablokovali v stredu podvečer hraničný priechod Čunovo – Rajka smerom zo Slovenska na Maďarsko. Vyjadriť tým chceli nespokojnosť s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu.

Dnes sa opäť protestovalo, na hraniciach sa tvorili kolóny:

  1. Pendleri blokujú diaľničný hraničný priechod Čunovo-Rajka.

Nespokojní ľudia protestovali v stredu večer aj na iných hraničných priechodoch, napríklad v Komárne, Milhosti, Šahách, Brodskom, Suchej Hore, Svrčinovci či na hraničnom priechode Bratislava (Petržalka) – Berg.

Na väčšine hraničných priechodov je podľa polície situácia pokojná a bez väčších kolón aj na tých miestach, kde sa zdržiavajú protestujúce osoby. “Treba však počítať so zdržaním, prípadne s presmerovaním dopravy,” povedala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Polícia situáciu na hraniciach naďalej monitoruje.

Zdroj: fb/KRPZBA

Dnešnú situáciu na priechode Čunovo – Rajka sme pre vás monitorovali aj naživo prostredníctvom našej facebookovej stránky.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport