eReport.sk
Pendleri blokujú diaľničný hraničný priechod Čunovo-Rajka.
Pendleri blokujú diaľničný hraničný priechod Čunovo-Rajka. Foto: tasr

FOTO Blokády hraníc paralyzujú dopravu: Kolóny sú na D2, problém je aj v Komárne, Šahách či Milhosti

Na diaľnici D2 v Bratislave sa pre blokáciu hraničného priechodu Čunovo – Rajka smerom do Maďarska tvoria rozsiahle kolóny. Upozorňuje na to polícia, ktorá vodičov vyzýva, aby sa tomuto úseku úplne vyhli a na prejazd smerom do Maďarska použili hraničný priechod Medveďov.

Proti novým podmienkam vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu, sa protestuje na viacerých hraničných priechodoch. Okrem priechodu Čunovo – Rajka polícia eviduje aj blokáciu v Komárne, Milhosti, Šahách či v Brodskom. Zablokovaný bol aj priechod v Štúrove, ten je však už prejazdný.

O dnešnej situácii na prechode Čunovo – Rajka sme vás informovali TU a rovnako sme priamo z hraničného priechodu vysielali naživo prostredníctvom našej facebookovej stránky.

Pendleri blokujú diaľničný hraničný priechod Čunovo-Rajka smerom do Maďarska

GALÉRIA – Foto: tasr

“V Komárne je prejazd blokovaný, polícia odkláňa cestujúcich na nový most. Protestujúci zablokovali aj hraničný priechod Milhosť. V Šahách je prejazd taktiež blokovaný, doprava je odkláňaná na hraničný priechod Šiatorská Bukovinka. Na diaľnici D2 Brodské je prejazd blokovaný,” uviedla hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

 Na väčšine hraničných priechodov je podľa jej slov situácia pokojná a bez väčších kolón aj na tých miestach, kde sa zdržiavajú protestujúce osoby. “Treba však počítať so zdržaním, prípadne s presmerovaním dopravy,” podotkla. Polícia situáciu na hraniciach naďalej monitoruje.

Zelená vlna RTVS informuje o protestoch aj na hraničných priechodoch Suchá Hora – Chocholów, Svrčinovec – Mosty u Jablunkova či Bratislava (Petržalka) – Berg. Pre blokáciu diaľničného hraničného priechodu Čunovo – Rajka vznikajú v Bratislave na diaľnici D2 smerom do Maďarska rozsiahle kolóny.

Protestujúci chcú blokovaním hraníc vyjadriť nespokojnosť s podmienkami vstupu na Slovensko, a to najmä pre takzvaných pendlerov. “Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku,” tvrdia. Podporu nespokojným pendlerom vyjadrili v stredu viaceré opozičné strany. Niektorí opoziční politici sa na proteste aj priamo zúčastnili.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport