eReport.sk
Čunovo-Rajka. Foto: eReport

FOTO a VIDEO – ROZRUCH NA HRANICIACH: Ľudia ich opäť blokujú! Čaká nás dopravný kolaps?

AKTUALIZOVANÉ – Majú dosť korona opatrení! Dnes pendleri opäť „vytiahli do zbrane“! Ľudia, ktorí denne využívajú hraničné priechody tejto krajiny si povedali dosť a opäť vyšli do ulíc. Lepšie povedané, na hranice. Tentokrát je rušno v blízkosti diaľničného priechodu Čunovo – Rajka v okolí hliadkuje množstvo policajných áut. Pre blokáciu priechodu sa na diaľnici D2 smerom do Rajky vytvorila rozsiahla kolóna.

Pendleri sú nespokojní s opatreniami, ktoré zavádza vláda pri prechode hranicami v súvislosti s ochorením Covid – 19. Práve tie komplikujú život, niektorým ľuďom, ktorí hranicami prechádzajú na dennej báze a dochádzajú do susedného štátu. Miestni sa opäť zišli na frekventovanom hraničnom priechode, aby upozornili na kroky vlády. Ďalšie protesty sa plánovali aj na hraničných priechodoch Brodské – Břeclav a Jarovce – Kitsee. Protesty podporovali najmä opozičné strany.

Protestujúci podľa TASR vytvorili živú reťaz a skandovali heslá ako „hanba“ či „testovať sa nedáme“. Vyjadriť tým chceli nespokojnosť s podmienkami vstupu na Slovensko, a to najmä pre takzvaných pendlerov. „Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku,“ tvrdia. Podporu nespokojným pendlerom vyjadrili aj viaceré opozičné strany. Niektorí opoziční politici sa na proteste aj priamo zúčastnili. Okrem protestujúcich je na mieste aj polícia, spoločne s jej antikonfliktným tímom.
      
 Protesty a blokácia sú podľa Zelenej vlny RTVS aj na hraničných priechodoch Bratislava (Petržalka) – Berg i Svrčinovec – Mosty u Jablunkova. V okolí hraníc sa preto tvoria kolóny.

Blokáda na hraničnom priechode do Maďarska. – Foto: eReport

O protestoch na hraniciach tu:

  1. Pendleri blokujú hraničný priechod Čunovo-Rajka.
  2. Pendleri blokujú hraničný priechod Čunovo-Rajka.

Opakujúce sa protesty

V priechode Čunovo – Rajka sa podobná blokáda uskutočnila už nedávno. Dôvod bol rovnaký. A to pravidlá znevýhodňujúce niektorých občanov pri prechode hranicami.

Blokáda na hraničnom priechode Čunovo – Rajka. – Foto: eReport

„Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku,” vyhlásili miestni obyvatelia na sociálnej sieti v skupine Slováci v Rajke a okolí. 

Protest na hraničnom priechode Čunovo – Rajka. – Foto: eReport

Viac foto z blokády nájdete v GALÉRII:

Mikulcov odkaz: Absolútne nič im to nepomôže

Jasný odkaz nespokojným obyvateľom pohraničia dnes poslal aj minister vnútra Roman Mikulec. Jedným z najviac problematických pravidiel je fakt, že ľudia, ktorí sú zaočkovaní len prvou dávkou vakcíny, sú posudzovaní pri prechode hranicami ako nezaočkovaní. Ak to ľuďom vadí, tak sa podľa ministra majú obrátiť na ústavný súd.

Mikulec hovorí, že nemá zmysel, aby pendleri blokovali hraničné priechody. Znepríjemňujú tak život všetkým, ktorí chcú cestovať a vytvárajú tak zbytočné napätie. „Absolútne nič im to nepomôže, takáto diskusia nie je konštruktívna,“ skonštatoval minister.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO a VIDEO – ROZRUCH NA HRANICIACH: Ľudia ich opäť blokujú! Čaká nás dopravný kolaps?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti