eReport.sk
Ľuboš Blaha a Marian Kotleba na proteste pred parlamentom. Foto: tasr

Blaha o apartheide a očkovacom fašizme. Toto už súvisí s jeho duševným zdravím, tvrdí politológ

Medzi protestujúcimi pred národnou radou sa objavilo aj niekoľko známych opozičných tvárí. Okrem Mariana Kotlebu sa demonštrantom prihovorili, aj niektorí smeráci spolu s Ľubošom Blahom, ktorý rozvášnený dav podporil. Ako vníma kroky poslanca politológ Radoslav Štefančík? Ide o korektnú službu ľudu alebo len naháňanie politických hlasov?

Rozvášnený dav musela polícia rozháňať slzným plynom. Dvojica mužov zaútočila dokonca na poslanca SaS Radovana Kazdu. Protestujúci zranili policajtku a zasahovali ťažkoodenci. Masa ľudí nespokojná s protipandemickými opatreniami v prvom rade kritizovala očkovaciu politiku, ale aj pripravovanú novelu zákona ohľadom digitálnych covid preukazov. Protestujúcich naživo, ale aj na sociálnej sieti podporil smerák Ľuboš Blaha.

Zdroj: eReport

Ľud verzus Ľuboš Blaha

„Pred parlamentom sú tisíce ľudí. Chcú len slobodu a rovnoprávnosť. Odmietajú diskrimináciu, odmietajú očkovací fašizmus,” napísal bojovne na úvod svojho statusu Blaha. „Prišiel som medzi nich v mene poslaneckého klubu SMER-SD vyhlásiť, že budeme v parlamente hlasovať proti tzv. covid-pasom v reštauráciách a iných prevádzkach,” sľúbil Blaha.

Dodal, že ak parlament dá spomínaným opatreniam zelenú, tak sa Smer obráti na ústavný súd. „My sa nemusíme báť ísť medzi ľudí – nech medzi dav pred parlament ide Matovič a Lengvarský, nech nájdu odvahu občanom do očí vysvetliť, prečo z neočkovaných ľudí robia podľudí!” rozvášnil sa Blaha. Zabudol, ale povedať, že síce dav podporili, no nefungovalo to úplne obojstranne. Davom sa totiž nieslo aj rozhorčené: „Neskoro, neskoro.” Blaha sa v svojom statuse rozlúčil vetou: „Stop apartheidu!”

Viac o proteste pred parlamentom tu:

  1. Boris Kollár na Slavíne
  2. Minister vnútra SR Roman Mikulec.
  3. Boris Kollár (Sme rodina)

Zneužíva frustráciu ľudí

Na počínanie poslanca, ktorý rád operuje pojmami ako apartheid či očkovací fašizmus, sme sa opýtali politológa Radoslava Štefančíka. Ten voči krokom politika neskrýva svoj výrazne vyhranený postoj. „Existujú len dvaja politici, pri ktorých som vyslovil verejne postoj, že ich názory by nemali komentovať politológovia, ale ľudia, ktorí chodia v práci v bielych plášťoch. Raz som to povedal pri Igorovi Matovičovi, ale prvenstvo vedie poslanec Blaha,” okomentoval politológ.

Podľa neho jeho postoje a názory nemajú nič spoločné s vecnou diskusiou a službou ľudu. „Zámerne útočí na nízke pudy frustrovaných ľudí. Niektorí odborníci tvrdia, že to má premyslené, ja si však skôr myslím, že to súvisí s jeho duševným zdravím. Toto je však parketa, ku ktorej by sa mali vyjadriť lekári s príslušnou atestáciou,” odkázal špecialista ostro.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport