eReport.sk
Ľuboš Blaha a Marian Kotleba na proteste pred parlamentom. Foto: tasr

Bezpečnostný analytik hodnotí protesty: Policajti nechceli mať z parlamentu druhý Kapitol!

Pred parlamentom je posledné dni poriadne rušno. Protestujúci prišli pred národnú radu dať najavo svoj nesúhlas s protipandemickými opatreniami, o ktorých rozhodovali práve poslanci v útrobách národnej rady. A často to robili naozaj nevyberavým spôsobom. Ako demonštrácie hodnotí český bezpečnostný analytik Andor Šándor?

Zásah polície slzným plynom, napadnutí novinári, šarvátka a slovné útoky proti poslancovi za SaS Radovanovi Kazdovi, či dokonca viaceré médiá píšúce o zranenej policajtke.

Polícia môže zasiahnúť

„Projektuje sa tu frustrácia z koronavírového lockdownu a rôznych protipandemických opatrení. Zrejme viacero účastníkov malo nejakú svoju vnútornú traumu s tým všetkým súvisejúcu. A to sa môže projektovať do nejakej vonkajšej zloby a je tak veľmi ľahké viniť za všetko politikov. No treba si zase povedať, že nie úplne neoprávnene,” zhodnotil Šándor na úvod vzorku osadenstva protestov.

Viac FOTO z protestu nájdete v GALÉRII

Foto: eReport, tasr

Médiá obleteli fotografie, na ktorých parlament strážia ťažkoodenci. Dokonca policajti museli v určitom momente použiť aj slzný plyn. “Zásah polície musí byť tak primeraný, aby ste ním nevyvolali ešte väčšiu reakciu. Polícia môže používať donucovacie prostriedky, no musí to odpovedať miere a stupňu ohrozenia zo strany demonštranstov,” podotkol na adresu policajtov Šándor.

Viac o proteste tu:

Druhý Kapitol

Odborník podotkol, že nezvládnutý represívny zásah mohol vyvolať ešte väčší hnev Slovákov, ktorý by sa mohol premietnuť aj do dlhšieho časového obdobia. Expert podčiarkol, že k negatívnej nálade niektorých Slovákov neprispievajú len krušné časy pandémie, ale aj domáce politické rozpoloženie či určitý neporiadok v bezpečnostných zložkách.

„Vnútorný duch Slovenska, myslím si, nie je vôbec dobre nastavený. Polícia musí reagovať veľmi umiernene, no na druhú stranu nesmie pripustiť, aby sa stalo niečo také ako bolo v Kapitole v Amerike, keď podporovatelia Donalda Trumpa vleteli do tejto budovy,” premostil Šándor.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport