eReport.sk
Foto: eReport

FOTO a VIDEO GENERÁLNY protest: Ako to vyzerá pred prezidentským palácom?

AKTUALIZOVANÉ – Po víkendovom proteste, ktorý sa odohrával pred parlamentom, sa ľudia presunuli nie len pre prezidentský palác, ale mobilizujú sa po celom Slovensku. Generálny protest odštartoval o siedmej hodine rannej a postupne pribúdajú ľudia. Malo ho verejne ohlásiť OZ Dôstojnosť Slovenska.

Podľa informácií, ktoré kolovali na sociálnych sieťach, tvrdili že demonštrácia má byť rýdzo občianskou záležitosťou. „Generálny štrajk so štrajkovým výborom bude bez politických strán, bez politikov, bez politického pozadia,” písali. To si pravdepodobne nevšimol Tomáš Taraba zo strany Život – Národná strana, ktorý na svojom profile nie len že informoval o proteste, ale dokonca hrdo napísal, že sa ho aj zúčastní: „Plne podporujem zajtrajší protest a aj sa ho zúčastním.” Rovnako upozornil na to, že nejde o štrajk, ako mnohí avizovali ale o protest. Nevylúčil však, že opozícia niečo nepripravuje.

Zdroj: tasr

Protest odštartoval o 7:00 hod. ráno. Zatiaľ čo krátko po začatí bolo na mieste len pár hodín, o dve hodiny neskôr už vyzerala situácia úplne inak. Pred prezidentským palácom sa zhromaždilo už približne dvetisíc ľudí. Situácia je však aj napriek tomu veľmi pokojná.

Dôvod protestu

Protestujúci uviedli, že vyhlásili generálny štrajk, bojujú proti obmedzovaniu práv a proti genocíde národa. Kritizujú prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, členov vlády i parlamentu. Negatívne sa vyjadrujú na adresu médií a novinárov. Demonštrujú proti pandemickým opatreniam, odmietajú očkovanie proti ochoreniu COVID-19 i testovanie na ochorenie. Pandémiu označili za podvod.

„Rúška dole, hlavy hore,” ozývalo sa opakovane z námestia v centre Bratislavy. Niektorí demonštranti držia v rukách štátne vlajky či transparenty s nápismi “vakcína je vražda” či “apartheid”. Odmietajú novelu, podľa ktorej by sa malo pri tvorbe opatrení prihliadať na digitálny COVID preukaz.

Pre protest je z bezpečnostných dôvodov uzatvorená vo štvrtok a v piatok (30. 7.) Grassalkovichova (Prezidentská) záhrada v centre Bratislavy. Protest stoviek ľudí proti pandemickým opatreniam a vláde bol od piatka (23. 7.) aj pred Národnou radou SR.

FOTO z protestu pred prezidentským palácom nájdete v GALÉRII

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport