eReport.sk
Progresívne Slovensko je extrémistická strana
Milan Krajniak, foto:yt/eReport

VIDEO Krajniak pre eReport: Progresívne Slovensko je extrémistická strana, ľudia chcú normálny život!

Progresívne Slovensko je extrémistická strana! Bývalý minister práce a podpredseda strany Sme rodina Milan Krajniak si myslí, že občania od blížiacich sa volieb očakávajú v prvom rade návrat k normálnemu životu. Skúsenosti z kampane ukazujú, že invazívnosť Igora Matoviča (OĽANO) do životov ľudí neustála a preto nie je dôvod myslieť si, že by sa to stalo, ak by zázrakom dostal druhú vládnu šancu. Posledné štatistiky však ukazujú, že Matovičovi stále nedôveruje viac ako 90 % občanov a politici by teda vo vlastnom záujme mali vypočuť ich žiadosť aj pri formovaní novej vlády.

„Ľudia chcú normálne žiť“

„Ľudia chcú normálne žiť tak, aby ich politika neotravovala a nezaťažovala. Chcú žiť normálne, so svojimi rodinami. Na mítingoch máme rodičov, starých rodičov, deti – tak si predstavujem atmosféru, ktorú chceme ponúknuť. Tak by mohlo Slovensko fungovať po voľbách,“ vyjadril sa pre eReport Krajniak.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fica delí od víťazstva už len deväť dní
  2. Ján Hrčka priniesol závažné informácie. Stalo sa tak na štvrtkovom mestskom zasadnutí. Developer, ktorý stavia Slnečnice, dlhuje samospráve Petržalky vysokú sumu.
  3. Fica po Klausovi podporil aj Zeman

Túžba návratu do normálnych pomerov by mohla spôsobiť, že na Slovensku prestanú byť úspešné experimenty, s ktorými občania nemajú skúsenosť a k slovu sa dostanú skúsenejší politici, ktorí si v rovnakom čase formujú aj svojich nasledovníkov z mladších generácií.

Krajniak bol súčasťou vlády, ktorá doslova pobúrila veľkú časť spoločnosti. Sám tvrdí, že je k tejto vláde veľmi kritický. Sú však veci, na ktoré je hrdý. Je to napríklad to, ako sa ministerstvo pod jeho vedením dokázalo popasovať s vysokou nezamestnanosťou, ktorá nastala po príchode pandémie covidu-19.

„Podarilo sa nám odvrátiť nezamestnanosť a dnes sme na predpandemických úrovniach,“

podotkol Krajniak.

Zopár slovami sa pristavil aj pri exministrovi vnútra Ivanovi Šimkovi, ktorý nedávno prekvapil slovami o pláne nahradiť na čele KDH diskutabilne úspešného predsedu Milana Majerského. Krajniak si Šimka váži, aj keď jeho predvolebný zásah do hláv voličov KDH neschvaľuje.

„Myslím si, že robil dobrú robotu. Mimochodom, najviac sa venoval predídeniu tej migračnej krízy, ktorú tu teraz máme. Už aj z toho vidieť, že je to človek, ktorý sa politike rozumie,“ vyjadril sa Krajniak k Šimkovi. Doplnil ale, že si nie je istý, či má Majerský na veľkú politiku.

Zdroj: yt/eReport

Sme rodina sa dlhodobo drží skôr konzervatívnych hodnôt. Má však aj liberálnych voličov. Aj tak by bolo s určitosťou prekvapujúce, keby sa strana rozhodla ísť do vlády s Progresívnym Slovenskom. Koniec koncov, predstavitelia Sme rodina hovoria o PS ako o extrémistickej strane.

Progresívne Slovensko je extrémistická strana

Vadí im gender ideológia, presadzovanie voľného počtu pohlaví, či práva na akési pohlavné sebaurčenie. Pri takejto logike by podľa Krajniaka Šimečka nemohol s istotou tvrdiť ani to, že polovica jeho kandidátky sú ženy a polovica muži. „Šimečka sa hrdí, že má na kandidátke 50 % žien a 50 % mužov. Ako to vie? Oni dávali nejaké vyhlásenia, že sa tak cítia?,“ pýta sa.

V relácii „Bez cenzúry“ s Fedorom Flašíkom sa taktiež dozviete:

Ako vníma ostrú predvolebnú kampaň?

Ako sa spätne pozerá na pôsobenie v neslávne známej Matovičovej vláde?

Má Sme rodina plán pre zvyšovanie miezd v hospodárstve?

Bude Sme rodina súčasťou novej vlády a čo bude programovo presadzovať?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Krajniak pre eReport: Progresívne Slovensko je extrémistická strana, ľudia chcú normálny život!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php