tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Veronika Remišová (Za ľudí).
Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Podľa Remišovej zažívame najreformnejšiu vládu: Predčasné voľby sú pre ľudí najhoršou možnosťou!

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) je občanmi často obviňovaná z toho, že nemá práve najlepší cit pre realitu. Jej oslavné statusy v čase, kedy vo vláde beží vládna kríza a minister financií Igor Matovič (OĽANO) si nevie prísť na meno s ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS), sa stali hitom internetu. Ministerka nič neostala dlžná svojej povesti ani v reakcii na Sulíkove vypovedanie koaličnej zmluvy: tvrdí, že vláda dokázala reformami to, čo žiadna vláda za 12 rokov a že predčasné voľby sú pre ľudí najhorším riešením.

„V súčasnej situácii, keď za našou východnou hranicou zúri vojna a celá Európa prežíva najväčšiu energetickú krízu za celé desaťročia, sú mesiace nestability a následne predčasné voľby s odovzdaním moci tandemu Fico/Pellegrini tou najhoršou možnosťou pre ľudí na Slovensku,“ reagovala Remišová na Sulíkove ultimátum na sociálnej sieti.

Foto: Fb/veronikaremisova

Sulíkove konanie považuje za nezodpovedné

Remišová si však pôsobenie tejto vlády predstavuje inak. Namiesto sporov by chcela riešiť problémy ľudí. Pravdou však je, že z jej riešenia problémov ľudí ľudia neboli vždy práve nadšení. Tablety, ktoré v časoch krízy rozdáva dôchodcom, sa napríklad stali predmetom rozsiahlej kritiky na sociálnych sieťach.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
 2. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
 3. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
 4. Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
 5. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
 6. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
 7. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
 8. rokovanie vlády
 9. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
 10. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
 11. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
 12. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO.
 13. Veronika Remišová s politickými partnermi vyjadrila podporu Dušanovi Veličovi.
 14. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
 15. Ľubica Rošková na snímke z apríla 2012 v NR SR počas skladania poslaneckého sľubu.
 16. Veronika Remišová na grafickom vizuále, ktorý zverejnila na sociálnej sieti.

„Považujem za nezodpovedné, že koalícia v najbližších týždňoch bude musieť riešiť vypovedanie koaličnej zmluvy zo strany SAS a osobný spor dvoch lídrov koaličných strán, namiesto riešenia skutočných problémov ľudí. Rozbitie vlády a nestabilita Slovensku nepomôže,“ pokračuje Remišová.

Sú to naozaj reformy?

Šéfka Za ľudí rada rozpráva o reformách Hegerovej vlády, no v spoločnosti objektívne neexistuje zhoda na tom, že sa naozaj jedná o reformy. Preto je veľmi otázne aj jej tvrdenie, že sa jedná o najreformnejšiu vládu, ktoré nedávno uviedla a dnes ho opäť zopakovala: „Táto vláda presadila za dva roky reformy, ktoré nepresadil nik za posledných 12 rokov. Spravilo sa mnoho dobrých a úspešných vecí – nové a lepšie nastavené eurofondy na nasledujúcich 10 rokov, reforma zdravotníctva a ochrany prírody, obrovská investícia do výroby elektrických áut na východe Slovenska, koniec kšeftov v informatizácii štátu, alebo ochrana občanov dohodou o zmrazení cien elektriny na najbližšie dva roky v čase, keď ceny elektriny v iných krajinách rastú na dvoj – až – trojnásobok,“ uzavrela ministerka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podľa Remišovej zažívame najreformnejšiu vládu: Predčasné voľby sú pre ľudí najhoršou možnosťou!

Odoberať
Upozorniť na
19 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku