tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke. Foto: tasr

Sulík vypovedal koaličnú zmluvu a žiada Matovičov odchod! Z koalície však neodišiel

Strana SaS vypovedá koaličnú zmluvu. Od premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) očakáva vypracovanie novej, ktorá bude reflektovať na aktuálne politické reálie a z ktorej vyplynie, že minister financií Igor Matovič (OĽANO) nebude členom vlády. Ak k tomu nedôjde do konca augusta, ministri SaS podajú demisiu.

Najväčší problém koalície sa volá Igor Matovič. Mrzí ma, že takúto vetu vyslovujem, poznáme sa 12 rokov, dlhé roky sme spolu bojovali, spolu to ťahali, začínal na našej kandidátke, ale nedá sa pred tým dlhšie zatvárať oči,“ povedal líder SaS a minister hospodárstva Richard Sulík. Ak by OĽANO požadovalo vzápätí jeho odchod, bude o tom rozmýšľať, keď to bude na stole.

Vyostrená situácia v koalícii

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci NR SR prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča. SaS a Matovič sa následne obviňovali zo spolupráce s opozíciou a fašistami.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zhromaždenie ľudí v Prievidzi na sviatok svätého Cyrila a Metoda, ktoré zvolal Smer-SD.
  2. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  3. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
  4. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  5. Veronika Remišová (Za ľudí).
  6. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
  7. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  8. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  9. plynovod Vojany Užhorod
  10. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)

SaS opäť pre Matovičove útoky odmietla chodiť na koaličné rady, OĽANO obvinilo liberálov z rozbíjania vlády. SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej. Pripustila vtedy aj odchod z koalície, hoci tvrdí, že má vôľu v kabinete pokračovať. Matovič vyzval SaS na uzmierenie.

Predsedníctvo OĽANO aj premiér Heger apelovali počas dňa na SaS, aby v koalícii zotrvala. Odchod Matoviča z vlády predsedníctvo hnutia odmieta. Nesúhlasí ani s predčasnými voľbami.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík vypovedal koaličnú zmluvu a žiada Matovičov odchod! Z koalície však neodišiel

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku