eReport.sk
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO). Zdroj: tasr

Politológ Baránek s tvrdou kritikou Hegera: Má prejavy slaboduchosti a mentálneho vypriahnutia!

Známy politológ Ján Baránek si opäť pri komentovaní súčasnej vládnej koalície nedával servítku pred ústa. Tentokrát mu nesedia až príliš namyslené predstavy premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) o sebe samom. Minister hospodárstva Richard Sulík dnes oznámil, že vypovedá koaličnú zmluvu a žiada odchod ministra financií Igora Matoviča z vlády. Baránek, aj keď svoj komentár uverejnil ešte pred Sulíkovou tlačovkou, si však nevie predstaviť, ako by mohol Heger vyriešiť takúto hlbokú koaličnú krízu.

Premiér Heger zrejme podľahol pocitu vlastnej výnimočnosti a nedotknuteľnosti. Neviem kedy a prečo, v hlave mu ale nastal skrat, ktorý redefinoval úlohy jeho, ako premiéra a novinárov, ako tých, ktorí mu kladú otázky.

Predstava o vhodných otázkach novinárov

Samotný Heger nedávno naznačil, že by mu mali novinári klásť len také otázky, na ktoré chce odpovedať. „Tak sa zrazu ´stalo´, že p. Heger v rádiu Expres požiadal B. Závodského, aby mu kládol otázky, na ktoré chce odpovedať.(?) Aby toho nebolo dosť, hanbu nám robí aj v zahraničí. Keď sa ho Václav Moravec v ČT opýtal, či by sa mu neuľavilo, keby odvolal z vlády Igora Matoviča, Heger mu odpovedal, že takáto otázka do jeho úst nepatrí,“ uviedol Baránek. Každému politikovi by sa samozrejme žilo ľahšie, keby mohol novinárom diktovať otázky, no tak to, teda aspoň zatiaľ, na Slovensku nefunguje.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
 2. Veronika Remišová (Za ľudí).
 3. V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
 4. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
 5. rokovanie vlády
 6. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
 7. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
 8. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
 9. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
 10. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
 11. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.

Vraj vovedie Slovensko do najťažšej krízy

Aj keď premiér srší odhodlaním riešiť koaličnú krízu, zároveň tvrdí, že nesúhlasí s odvolaním Matoviča, čo je jedna zo základných požiadaviek SaS. Matovič pri tom nie je kritizovaný len z radov liberálov, ale aj ostatnými koaličnými partnermi. Heger podľa politológa nemá šancu vyriešiť krízu, práve naopak. „S týmto prejavom slaboduchosti a mentálneho vyprahnutia ide premiér Heger riešiť koaličnú krízu a čo je horšie, keď ju prípadne vyrieši, bude Slovensko viesť do najťažšej krízy, v akej sa od svojho vzniku nachádza. Tu naozaj neostáva nič iné ako poprosiť: Boh ochraňuj Slovensko,“ uzavrel Baránek.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ Baránek s tvrdou kritikou Hegera: Má prejavy slaboduchosti a mentálneho vypriahnutia!

Odoberať
Upozorniť na
15 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti