tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO.
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO. Zdroj: fb/jaronadpublic

Ďalšie peniaze do obrany? Naď: Uvažujeme o tom, že bude navýšený rozpočet ešte tento rok!

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) pripustil mimoriadne navyšovanie tohtoročného obranného rozpočtu. Výdavky na obranu by tak mohli dosiahnuť dve percentá HDP. Na budúci rok sa už podľa neho plánujú obranné výdavky vo výške vyše dvoch percent.

„Neviem to prisľúbiť, ale môžem povedať, že predbežne uvažujeme o tom, že bude navýšený rozpočet už na dve percentá v priebehu tohto roku,“ povedal vo štvrtok Naď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel (OĽaNO).
  2. Volodymyr Zelenskyj počas virtuálneho prejavu na konferencii o obnove Ukrajiny vo švajčiarskom meste Lugano 4. júla 2022.
  3. Veronika Remišová (Za ľudí).

Poukázal na to, že všetky krajiny na východnej hranici NATO dosahujú dvojpercentnú úroveň. Zároveň hovorí o plnení „domácej úlohy“ voči spojencom, ktorí Slovensku poskytujú miliardové vojenské technológie.

Tohtoročné navýšenie podľa neho bude závisieť od vývoja štátneho rozpočtu, ale aj situácie v domácej politike. „Či budeme schopní urobiť nejaké zmeny v návrhu štátneho rozpočtu ešte na tento rok,“ vysvetlil.

S navýšením nad dve percentá v roku 2023 sa podľa neho ráta v prvotnom návrhu štátneho rozpočtu.

Členské štáty Aliancie sa zaviazali vyčleňovať dve percentá HDP na obranné výdavky do roku 2024. Viaceré štáty však v reakcii na vojnu na Ukrajine ohlásili mimoriadne navyšovanie výdavkov na obranu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšie peniaze do obrany? Naď: Uvažujeme o tom, že bude navýšený rozpočet ešte tento rok!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku