eReport.sk
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

Koalícia sa rozpadne, budú predčasné voľby! Hovorí politologička

Koalícia jednoznačne smeruje k rozpadu, skôr či neskôr budú predčasné voľby, myslí si politologička Darina Malová z Univerzity Komenského v Bratislave. Uviedla to v súvislosti s vypovedaním koaličnej zmluvy stranou SaS.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  2. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  3. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  4. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  5. rokovanie vlády


„Je to jasné ultimátum, zdá sa že strana SaS jednoznačne vyhodnotila situáciu v koalícii a odmieta pokračovať v neustálych sporoch s Igorom Matovičom,“ uviedla Malová. Politologička si myslí, že pre SaS je momentálne výhodnejšie z koalície odísť. „Je to Richard Sulík, kto má dobre rozdané karty aj v prípade predčasných volieb,“ poznamenala Malová.

Považuje za málo pravdepodobné, že by sa premiérovi Eduardovi Hegerovi podarilo presvedčiť Igora Matoviča (obaja OĽANO), aby odišiel z postu ministra, čo je jednou z požiadaviek strany SaS. „Aj keby k tomu prišlo, možno predpokladať, že Matovič začne okamžite organizovať volebnú kampaň z poslaneckých lavíc,“ uviedla politologička.

Vláda v trojkoalícii by podľa nej nemala dlhé trvanie, lebo všetky koaličné politické strany by sa postupne sústredili na predčasné voľby ako na riešenie, ktoré by minimalizovalo straty. „Napokon aj predseda Sme rodina pripúšťa predčasné voľby ako východisko zo súčasnej krízy,“ uviedla Malová.

SaS v stredu (6. 7.) vypovedala koaličnú zmluvu a žiada odchod Matoviča z vlády. Novú zmluvu očakáva do konca augusta. Ak nedôjde k naplneniu požiadaviek strany, jej ministri podajú demisiu. OĽANO už predtým avizovalo, že odchod Matoviča odmieta.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koalícia sa rozpadne, budú predčasné voľby! Hovorí politologička

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti