eReport.sk
V popredí za rečníckym pultom Robert Fico.
V popredí za rečníckym pultom Robert Fico. Foto: yt/smer-ad

Fico v reakcii na Sulíka ponúka jasnú cestu ku koncu vlády: Vládnu hlúpi a ješitní ľudia!

Na vypovedanie koaličnej zmluvy stranou SaS ministra hospodárstva Richarda Sulíka už stihol reagovať aj opozičný líder Robert Fico (Smer-SD). Práve Ficove meno sa často spomína v súvislosti s možným nástupcom dnešného premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) po najbližších parlamentných voľbách. Fico sa síce snaží byť v tejto otázke zdržanlivý, no pravdou je, že nespokojnosť občanov s vládou neklesá, ale skôr stúpa. Podobné konflitky Sulíka s jeho ministerským kolegom Igorom Matovičom (OĽANO) pri tom pravdepodobne len prispievajú k negatívnemu imidžu vlády.

„Slovenská vláda kolabuje. Nie z tepla, ani pod vplyvom vonkajších faktorov. Kolabuje preto, lebo ju tvoria hlúpi ľudia, ktorí ani netušia, čo to je mať vládnu moc a ktorí v mene svojej ješitnosti ponechávajú celé Slovensko osamotené v tých najťažších časoch,“ myslí si Fico.

Jednoduchým receptom je vraj zmena ústavy

Aj keď Sulík s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) Matoviča rozsiahlo kritizujú, z vlády sa im odísť zjavne príliš nechce. Fico preto občanom a spoločnosti ponúka iné návody, ako zabezpečiť predčasné parlamentné voľby a zmenu mocenských pomerov na Slovensku. V súčasnosti jeho strana Smer-SD spolu s partnermi realizuje petičnú akciu za referendum o demisii vlády a o úprave ústavy. Cesta by však podľa neho mohla a mala viesť aj cez parlament.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
  2. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  3. Zľava Veronika Remišová a Richard Sulík na archívnej snímke.
  4. Veronika Remišová (Za ľudí).
  5. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  6. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  7. rokovanie vlády
  8. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  9. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  10. Robert Fico na snímke z videa.

„Recept je jednoduchý. Okamžitá zmena Ústavy SR vedúca k možnosti skrátiť volebné obdobie rozhodnutím NR SR a hneď na to prijatie takéhoto rozhodnutia. Ak to vládna koalícia neurobí, prezidentka musí vyhlásiť referendum o takýchto zmenách 29. októbra a musí konečne pochopiť na čo ju na Slovensku máme. Na módne prehliadky a službu cudzím záujmom určite nie,“ uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico v reakcii na Sulíka ponúka jasnú cestu ku koncu vlády: Vládnu hlúpi a ješitní ľudia!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti