eReport.sk
žiaci v škole
Ilustračné foto: shutterstock

Písomné maturity uzatvára slovenčina a ukrajinčina

Maturitný týždeň uzavrie v piatok externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl národnostných menšín.

„Zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude maturovať približne 1600 žiakov,“ priblížili pre TASR z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ukrajinský jazyk a literatúra čakajú 28 maturantov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov
  2. Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov
  3. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
  4. Žiakom základných aj stredných škôl skončil prvý polrok.

Týždeň písomných maturít v utorok 14. marca otvorili externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a literatúry. V tomto školskom roku je prihlásených na maturitnú skúšku viac ako 41.000 žiakov. V stredu (15. 3.) maturanti absolvovali písomnú maturitnú skúšku z cudzieho jazyka. Vo štvrtok (16. 3.) písomne maturovalo z matematiky viac ako 5100 žiakov.

Žiaci, ktorí počas týždňa nemohli absolvovať maturitnú skúšku zloženú z písomného  testu a slohovej práce, budú mať k dispozícii náhradný termín. Ten je pre externú časť a písomnú formu internej časti maturitnej skúšky určený na 3. až 5. apríla a 12. apríla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Písomné maturity uzatvára slovenčina a ukrajinčina

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti