eReport.sk
Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov
Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov. Ilustračné foto: TASR

Ide do tuhého. Maturantov dnes čakajú písomky z cudzích jazykov

Maturanti budú v stredu písať externý test a slohovú prácu z vybraného cudzieho jazyka na úrovni B1 alebo B2. Najviac maturantov si vybralo anglický jazyk, z ktorého bude počas stredy maturovať na všetkých troch úrovniach náročnosti takmer 35.800 žiakov. TASR o tom informoval odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

V poradí záujmu nasledujú nemecký jazyk (1068 žiakov) a ruština (443 žiakov). „Francúzsky jazyk si vybralo 14 maturantov, španielsky jazyk štyria a jeden žiak si zvolil maturitu z talianskeho jazyka,“ informovalo ministerstvo školstva.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Biden sa nedožije?
  2. Prázdna stanica Saint Lazare v Paríži v utorok 7. marca 2023. Vo Francúzsku sa v utorok očakávajú rozsiahle výpadky leteckej aj vlakovej dopravy, a to pre nové ohlásené štrajky zamestnancov dopravného sektora namierené proti vládnemu návrhu dôchodkovej reformy.
  3. Maturantov čaká skúška dospelosti

Pre žiakov z bilingválnych stredných škôl, ktoré nemajú uzavretú medzinárodnú zmluvu, je povinný externý test a slohová práca z druhého vyučovacieho jazyka na úrovni C1.

Vo štvrtok matematika

Nasledujúci deň, vo štvrtok 16. marca, čaká externý test z matematiky vyše 5100 maturantov, ktorí si vybrali tento predmet. Maturitný týždeň uzavrie v piatok 17. marca test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl národnostných menšín. Zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude maturovať približne 1600 žiakov, z ukrajinského jazyka a literatúry 28 maturantov. 

Výsledky v máji

Náhradný termín písomných maturít, ktorý je určený pre žiakov, ktorí sa zo zdravotných dôvodov nemôžu zúčastniť na riadnom termíne, je naplánovaný na 3. až 5. apríla a 12. apríla. Výsledky žiakov z externej časti maturitnej skúšky z marcového a aprílového termínu budú pre všetky školy sprístupnené 5. mája elektronickou formou, v papierovej forme budú školám doručené 9. až 10. mája.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ide do tuhého. Maturantov dnes čakajú písomky z cudzích jazykov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti