eReport.sk
Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov
Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov. Ilustračné foto: TASR

Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov

Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vo štvrtok vyše 5100 študentov, ktorí si ju vybrali ako jeden z maturitných predmetov. TASR to potvrdil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR. Študenti pri matematike absolvujú len externý test.

„Matematiku si ako voliteľný alebo dobrovoľný predmet vybralo približne 12,5 percenta z celkového počtu maturujúcich žiakov,“ uviedli z rezortu školstva.

Related PostsMohlo by vás zaujímať:

  1. Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov
  2. Ministerstvo školstva
  3. Žiakom základných aj stredných škôl skončil prvý polrok.

Finišujú v piatok

Maturitný týždeň uzavrie v piatok 17. marca externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry a z ukrajinského jazyka a literatúry pre žiakov zo škôl s vyučovacím jazykom národnostných menšín. „Zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry bude maturovať približne 1600 žiakov. Z ukrajinského jazyka a literatúry 28 maturantov,“ poznamenali z ministerstva.

Týždeň písomných maturít v utorok 14. marca otvorili externý test a slohová práca zo slovenského jazyka a literatúry. V tomto školskom roku je prihlásených na maturitnú skúšku viac ako 41-tisíc študentov. V stredu 15. marca maturanti absolvovali písomnú maturitnú skúšku z cudzieho jazyka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vyše 5100 študentov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti