eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

Fico o práci Denníka N: Nezaslúžite si rešpekt, úctu, ani odpovede na vaše otázky!

Opozičná strana Smer-SD sa po schválení nového daňového odvodu rozhodla zareagovať na nové úpravy z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Podľa sociálnych demokratov sa Matovič rozhodol zobrať peniaze mestám, obciam a vyšším územným celkom, ktoré prídu až o približne 600 miliónov eur. Smer sa obáva, že Matovičov návrh síce trochu pomôže rodinám s deťmi, hlavne mnohodetným rodinám, no uškodí každej inej kategórii občanov, lebo tí budú musieť znášať vyššie dane a poplatky od ochudobnených samospráv. Smer pri tom vidí cestu k zdrojom napríklad prostredníctvom opätovného zavedenia a oproti minulému obdobiu aj navýšenia bankového odvodu. Na konci tlačovej besedy sa poslanci strany, ktorá na základe posledného prieskumu vedie vo volebných prieskumoch, dostali do konfliktu s novinárkami z Denníka N a z televízie Markíza.

„My sme včera veľmi konštruktívne predložili návrh na zavedenie bankového odvodu. To nie je nič nové, bankový odvod fungoval, bankový odvod prinášal do štátnej pokladne ročne 300 miliónov eur. My sme včera predložili kvalifikovaný pozmeňujúci návrh, ktorý opätovne zavádzal bankový odvod od prvého júla 2022 s tým, že tento rok mal priniesť 160 miliónov do štátneho rozpočtu, budúci rok 310 alebo 320 miliónov do štátneho rozpočtu. My tomu jednoducho nerozumieme, že vláda sa rozhodla okradnúť mestá, obce, vyššie územné celky a súčasne banky nechala na pokoji, pretože tento návrh samozrejme schválený nebol. Takže aká prorodinná koalícia? To je probanková koalícia. Včera preukázateľne tí, čo hlasovali za tento návrh zákona, chránili finančné záujmy bánk, pretože mimoriadny finančný bankový odvod bola cesta, ako získať do štátneho rozpočtu finančné zdroje, ktoré sú tak dôležité,“ povedal predseda strany Smer-SD Robert Fico.

„Ľudia sa majú živiť chodením do roboty, nie robením detí“

Fico na tlačovej besede ďalej upozornil, že Smer-SD robil sociálnu politiku postavenú na iných princípoch. „My sme nešli cestou rodinných prídavkov, pretože my nechceme, aby ľudia sa živili tak, že robia deti. My chceme, aby sa ľudia živili tak, že chodia do roboty. My sme výrazne podporovali pracujúcich ľudí. Za týchto podmienok to, čo urobila táto vláda je obyčajný výsmech,“ konštatoval predseda Smeru.

Zdroj: video:yt/smersd

Vyjadril sa aj ku Kováčikovi a pohádal sa s novinárkami

Sociálny demokrati sa stihli vyjadriť aj k včerajšiemu rozsudku vo veci bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Fico vyjadril obavy v súvislosti s vývojom na Slovensku, no tiež v súvislosti s týmto rozsudkom Najvyššieho súdu SR. Sú to podľa neho totiž stále tí istí ľudia a senát, ktorý najčastejšie porušuje ľudské práva, čo podľa neho skonštatoval aj ústavný súd. „Je mimoriadne vážne, že hlavnými svedkami v tomto prípade sú udavači, ktorí sú obvinení z krivých výpovedí, z marenia spravodlivosti a sú korumpovaní štátom obrovskými štátnymi zákazkami. A mimoriadne závažné je, že tento rozsudok padol v čase, keď sa vyšetruje manipulácia s trestnými konaniami, do ktorých sú zapojení udavači, ktorí udávali Dušana Kováčika,“ priblížil Fico.

Zdroj: video:yt/eReport

Táto téma bola ukončená hádkou medzi opozičným lídrom a dvomi novinárkami. Fico totižto odmietol odpovedať na otázky novinárky z Denníka N, pri čom bol poriadne kritický aj voči činnosti samotného denníka. Novinárky sa zastala jej kolegyňa z redakcie televízie Markíza.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  2. Jana Krescanko Dibáková.
  3. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  4. Eduard Heger

„Nebudem sa s vami baviť, pani redaktorka, vy si nezaslúžite ani rešpekt, ani úctu, ani odpovede na vaše otázky za to, čo píšete v Denníku N, to je koniec sveta. Môžete sa opýtať tisíckrát, nedostanete odomňa žiadnu odpoveď,“ vyjadril sa Fico.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi politikov, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico o práci Denníka N: Nezaslúžite si rešpekt, úctu, ani odpovede na vaše otázky!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti