eReport.sk
J. Krescanko Dibáková nie je spokojná.
Jana Krescanko Dibáková. Zdroj: joj.sk

Moderátorka sa pýta Matoviča: Prečo by sme nemohli priniesť diskusiu KDH s PS? Lebo vy si to želáte?

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) prišiel na vládu s nápadom, aby mali moderátori povolené do diskusných relácií pozývať len zástupcov strán, ktoré sú momentálne zvolené do parlamentu. Chce sa tým pravdepodobne vyhnúť šíreniu názorov strán ako Hlas-SD, Progresívne Slovensko, alebo Republika. Tieto strany sa však dlhodobo na základe prieskumov stávajú na slovenskej politickej scéne relevantnými a áno, logicky konkurujú aj Matovičovi a jeho strane OĽANO. Mimoparlamentných strán sa takmer okamžite zastal nielen predseda opozičnej parlamentnej strany Smer-SD Robert Fico, ale najnovšie aj moderátorka politickej relácia TV JOJ „Na hrane“ Jana Krescanko Dibáková. Tá to Matovičovi naozaj poriadne natrela.

„Ktokoľvek príde s nápadom regulovať politické diskusné relácie v televíziách s celoslovenskou pôsobnosťou, je nebezpečný. Prepáčte, chcete ma prinútiť moderovať diskusnú reláciu napríklad s človekom odsúdeným za extrémistický trestný čin? A o čom? O DPH? O školských jedálňach? Prepáčte, ale diskusie v tejto krajine moderujú príčetní (väčšinou vzdelaní a skúsení) ľudia, ktorí (hovorím za seba) si na základe nejakých kritérií vyberajú hostí (relevancia, orientácia v téme…),“ napísala na sociálnej sieti Krescanko Dibáková poukazujúc aj na to, že takýto Matovičov nápad by mohol byť aj vážnym zásahom do slobody médií.

Do diskusie by mohla pozvať všelikoho, ale existujú prekážky

Krescanko Dibáková zároveň svoj priestor využila na to, aby podrobila konštruktívnej kritike samotných politikov, ktorých buď nechce volať do relácií, alebo ktorí odmietajú niektorých súperov.

Foto: fb/janakrescankodibakova

„Ak by som v komerčnej televízii mala primárne sledovať len komerčný záujem bez pocitu spoločenskej zodpovednosti, verte, že by som v Na hrane mohla mať všakovaké ´prípady´,“ upozorňuje moderátorka.

Bude vás zaujímať:

  1. Toto je nonsens!
  2. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  3. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  4. Pomoc mladým rodinám
  5. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  6. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  7. Peter Pellewgrini počas tlačovky strany Hlas-SD.
  8. Zuzana Čaputová
  9. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  10. KDH rázne protestuje. A pripomína: TOTO vymyslel Mečiar!

Toto však nie je jediný problém, s ktorým sa moderátorka „Na hrane“ stretáva: „Základný problém diskusií je inde – týždeň čo týždeň výber hostí do duelu. Každá strana. Áno, každá jedna strana má predstaviteľov, ktorí sa snažia diktovať, s kým do duelu pôjdu a s kým nie. Aj preto na otázku ´kedy už budeš mať Fica s Matovičom´ odpovedám ´čárymáryfuk´. Toto je skutočný problém. Ak chcú teda politici niečo regulovať, tak svoje výhovorky, prečo s niekým diskutovať nechcú, aby neostal k dispozícii len ten, kto je ochotný prísť.“

Aká bola relevancia Igora Matoviča, keď opustil SaS?“

Moderátorka Matovičovi taktiež pripomenula, že ak by podobný zákon schválila vláda Ivety Radičovej, on sám by nejaký čas nemohol diskutovať. „Aká bola relevancia Igora Matoviča, keď opustil SaS s trojicou poslancov za svoje OĽANO? Taká istá ako dnes Petra Pellegriniho, ktorý medzitým stihol byť premiér. A prečo by sme niekedy nemohli priniesť diskusiu KDH s PS? Lebo vy si to želáte? My sme tu na kontrolu politikov, tak nás to nechajte robiť najlepšie ako vieme. Ak ste si doteraz neporadili s dezinfoscénou, tak nekazte aspoň to, čo ako tak funguje!,“ uzavrela Krescanko Dibáková.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moderátorka sa pýta Matoviča: Prečo by sme nemohli priniesť diskusiu KDH s PS? Lebo vy si to želáte?

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre