eReport.sk
Peter Pčolinský (Sme rodina). Foto: tasr

Heger s Kolíkovou v regiónoch. Pčolinský ich ostro kritizuje: Choďte vysvetľovať vaše reformy tam, kde treba!


Väčšinou to býva tak, že opozícia kritizuje návrhy, reformy a novely zákonov koalície. Avšak, vo vláde Eduarda Hegera je nepísaným pravidlom, že kritika prichádza najmä z vlastných radov. Nie je tomu inak ani teraz. Premiér s ministrom zdravotníctva Lengvarským a so šéfkou rezortu spravodlivosti Máriou Kolíkovou sa vybrali do regiónov vysvetľovať pripravované zmeny. Paradoxom na tom všetkom je, že navštívili mesto Humenné, ktorého sa pripravované reformy súdnictva a zdravotníctva nijako nedotýkajú. To si všimol aj Kollárov poslanec Peter Pčolinský, ktorý tento postup ostro skritizoval.

„Premier Edo Heger, ministerka Kolikova a minister Lengvarsky dnes vycestovali do “regiónov”, aby vysvetlili “reformy”, napísal na úvod svojho statusu koaličný poslanec z hnutia Sme rodina Peter Pčolinská. „Sranda je, že idu do Humenného kde sa neruší ani Okresny súd, ani nemocnica. Stretnú sa na mestskom úrade s primátorom, ktorý kandidoval za masívnej podpory OLaNO.

Peter Pčolisnký kritizuje premiéra a ministrov – Foto: fb/peterpcolinsky

„Pán premier a ministri, choďte radšej do Vranova vysvetľovať “reformy”, tam sa ľudia obávajú týchto geniálnych nápadov, nie tam, kde sa nič nedej.“

Program premiéra Eduarda Hegera, ktorý zdieľal na svojom profile – Foto: fb/e.heger

Reforma súdnictva a zdravotníctva

Tretia verzia súdnej mapy počíta so zrušením štyroch okresných súdov. Pôvodne sa ich počet mal znížiť z 54 na 30. Naďalej sa však počíta so vznikom mestských súdov v Košiciach a Bratislave. Zostávajúce súdy ostanú ako pracoviská alebo sídla. Zrušiť by sa mali okresný súd Partizánske, Skalica, Bánovce nad Bebravou a Kežmarok. Rovnako ako pri súdnictve tak aj zdravotníctvo by sa malo dočkať reformy. Nemocnice, ktoré sú v jednotlivých mestách menej vyťažené zrušia, alebo presunú do vzdialenejších okresov. To sa však stretlo s vlnou kritiky poslancov, ale najmä od občanov, ktorých sa to týka.

Viac z domácej politiky:

  1. Miroslav Žiak (SaS)
  2. Robert Kaliňák na snímke z videa.
  3. Nvotová „zdrhla“ do neznáma
  4. Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  6. Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu v Košiciach 3. novembra 2021.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger s Kolíkovou v regiónoch. Pčolinský ich ostro kritizuje: Choďte vysvetľovať vaše reformy tam, kde treba!

KOMENTOVALI STE: