eReport.sk
Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: tasr

Blaha o nahrávaní Fica: Je to čistý Watergate! Mysleli si, že Smeru padnú preferencie?

Bolo video nahrané na poľovníckej chate dôkazom o trestnej činnosti, alebo trestnou činnosťou samotnou? Bolo na ňom niečo odhalené, alebo je potrebné celú situáciu vnímať ako nelegálne sledovanie opozície štátnou mocou? Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha v tom má zdá sa jasno, rovnako ako má jasno aj v pohnútkach, ktoré podľa neho viedli moc k vyhotoveniu takéhoto videa.

Podľa Blahu stojí za celým videom snaha prekryť rôzne vládne kauzy a zároveň znížiť preferencie strany Smer-SD. Tie majú v posledných mesiacoch rastúcu tendenciu a v niektorých momentoch sa dokonca zdá, že Smer je z dlhodobého hľadiska schopný konkurovať aj vedúcemu Hlasu-SD a v jednotlivých prieskumoch ho aj nahradiť na čelnej priečke. „Oni si fakt mysleli, že ľudia sú hlúpi? Že budú odpočúvať lídra opozície a Smeru padnú preferencie? Slovensko im ukázalo, kto je tu hlupák – volá sa Igor a jeho vzorom je NSDAP. Podľa dnešného prieskumu na Markíze Smer narástol o viac než percento. Ja len, že keď nám Markíza dáva 15,5%, tak máme minimálne o 2-3 percentá viac – a to musí Matoviča ukrutne bolieť.“ vyjadril sa Blaha.

Blaha reaguje na odpočúvanie chaty – Foto: fb

V SaSke musia mať ukrutný matroš

Blaha sa vo včerajšom statuse pristavil aj pri postojoch koaličnej strany SaS, ktorá orgánom činným v trestnom konaní dôveruje, že hovoria pravdu ak tvrdia, že chceli odhaľovať pytliactvo, nie nahrávať Fica. „Ale najlepšia dnes bola Bitó. Ona s plnou vážnosťou zadrela, že prečo nám vadí, že štát odpočúva opozíciu, keď oni tam predsa vyšetrovali pytliakov a porcovanie jeleňov. V SaSk-ke musia mať ukrutný matroš, keď Bitó ešte stále verí, že sa tam niekde pohyboval nejaký jeleň. Možno tam videla aj lietať slony.“

Foto: fb/lubosblaha

Pristavil sa taktiež pri Alojzovi Baránikovi (SaS), ktorý cez týždeň obvinil Fica, že za nahrávkami z chaty stojí on sám. „Oni si tu vymýšľajú takéto uletené konšpirácie a Fica obviňujú ešte aj z toho, že odpočúval Fica. A potom sa Bitó z SaS odvolá na Baránika z SaS a dávajú tomu punc vedeckej erudície, akože “sú tu také úvahy,“ ironicky uviedol Blaha.

Slovenský Watergate?

Je spravodlivé uviesť, že verzii o pytliactve príliš nechcú veriť viacerí odborníci, rovnako ako sú okolnosti vyhotovenia a šírenia videa podozrivé pre viacerých bývalých aj súčasných novinárov, ktorí neváhali kritizovať prácu svojich kolegov v rámci tejto témy. Blaha hovorí dokonca o slovenskej verzii Watergate: „Keď Mikulcova polícia odpočúva opozíciu, to je už čistý Watergate. To je už cez všetky čiary. Ľudia na Slovensku sú spravodliví. A vidia to. Stal sa zločin a Robert Fico je obeť.“

Viac z domácej politiky:

  1. Ľuboš Blaha a Richard Duda.
  2. Igor Matovič počas brífingu s novinármi na tému: Daňová revolúcia: Zdaňovanie živnostníkov a reštauračný balík zmien 22. novembra 2021 v Bratislave.
  3. ĽUBOŠ BLAHA

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha o nahrávaní Fica: Je to čistý Watergate! Mysleli si, že Smeru padnú preferencie?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti