eReport.sk
Robert Kaliňák na snímke z videa.
Robert Kaliňák Zdroj: yt/smer-sd

VIDEO Exminister Kaliňák Lipšicovi a vyšetrovateľom NAKA: Vediete nečestný boj proti Smeru!


Bývalý minister vnútra za Smer – SD Robert Kaliňák tvrdí, že šéf Špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic a štyria elitní vyšetrovatelia NAKA, ktorých šéf parlamentu Boris Kollár označil ako „čurillovskú mafiu“, rozohrali neférový boj proti opozičnému Smeru.

Rodinný príslušníci obvinených predstaviteľov bývalej vlády sa stali podľa Kaliňáka rukojemníkmi, keďže súčasťou nelegálne nahratých rozhovorov na poľovníckej chate boli syn a otec nezákonne väzobne stíhaných. „Našťastie, dnes existujú digitálne stopy, ktoré sa nedajú zamiesť a všetky tieto veci sa budú dať v budúcnosti vyšetriť. Už dnes vidíme, akým spôsobom reaguje špeciálna prokuratúra, ktorá hovorí, že nie my sme posunuli tieto videá do novín,“ upozorňuje Kaliňák.

Nahrávky boli vyhotovené nelegálne, tvrdí exminister

Ako exminister vnútra pokračoval, hnev a frustrácia nelegálne nahratých ľudí, ktorí sa už rok nemôžu domôcť spravodlivosti pre ich otcov či synov, sú podľa Kaliňáka pochopiteľné.

Robert Kaliňák upozornil aj na to, že nahrávky, ktoré prenikli na verejnosť najskôr z prostredia polície alebo prokuratúry, boli vyhotovené nelegálne. Pripomenul totiž, že na ich získanie sa použila zámienka pytliactva, ktoré nebolo potvrdené už pri spustení prvej nahrávky, preto sa mal podľa neho záznam vymazať a v nahrávaní sa malo, tak ako to hovorí zákon, skončiť.

Pripomenul aj prípad Moniky Jankovskej

„Zverejnili nahrávky súkromných osôb, súkromného rozhovoru o súkromných problémoch a frustráciách, ktoré nemajú nič spoločné s trestnou činnosťou alebo nelegálnou činnosťou. Bol to rozhovor ľudí, ktorí sa už rok nevedia domôcť spravodlivosti, ktorí rok bojujú s týmto vražedným systémom, ktorý mučí ľudí ako v stredoveku v nezákonných väzbách, o čom aj dnes vyšiel rozsudok ústavného súdu o tom, že Monika Jankovská bola nezákonne vo väzbe,“ dodal Kaliňák vo videu na sociálnej sieti.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
  2. Monika Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021.
  3. chata
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová.
  5. Veronika Remišová (Za ľudí).
  6. Monika Jankovská po prepustení z trenčianskej nemocnice pre obvinených v máji 2021.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Exminister Kaliňák Lipšicovi a vyšetrovateľom NAKA: Vediete nečestný boj proti Smeru!

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne