eReport.sk
Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu v Košiciach 3. novembra 2021.
Eduard Heger (OĽaNO) v Košiciach. Foto: tasr

Heger v Košiciach: Budem rád, ak zmeníme myslenie na Slovensku a nepôjdeme najtvrdšou cestou

Ľudia zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 by mali mať prístup do vybraných prevádzok aj v čiernych okresoch. Myslí si to predseda vlády Eduard Heger (OĽANO). Rozhodnutie však bude na konzíliu odborníkov, skonštatoval na stredajšej tlačovej konferencii v Košiciach. Sprísňovanie protiepidemických opatrení na štátnych hraniciach nepovažuje za potrebné. Premiér zároveň vyzval nezaočkovaných, aby svoje rozhodnutie prehodnotili.

Opatreniami vo fitnescentrách či reštauráciách pre zaočkovaných v čiernych okresoch sa už podľa jeho slov konzílium odborníkov zaoberalo, no pred sviatkami ich nechcelo uvoľniť. Téme sa má opätovne venovať vo štvrtok (4. 11.). Heger ozrejmil, že to súvisí aj s viacerými podnetmi nespokojných podnikateľov.

“Myslím si, že sa tomuto potrebujeme povenovať, aby sme  prevádzky mohli vrátiť do života pre zaočkovaných ľudí, lebo vieme, že nie sú ohrození,” skonštatoval s tým, že väčšinou nekončia v nemocniciach. Opäť vyzval všetkých nezaočkovaných, obzvlášť v kategórii 50 a viac rokov, aby prehodnotili svoje rozhodnutie a poradili sa o očkovaní s lekárom.

Cieľom Slovenska je podľa neho tak, ako v iných krajinách, dosiahnuť vysokú mieru zaočkovanosti a upustiť z opatrení. “Budem rád, ak zmeníme myslenie na Slovensku a nebudeme chcieť ísť najtvrdšou cestou – premorovaním, ale pristúpime k tomu zodpovedne a využijeme práve vakcíny, ktorých máme dostatok,” zhrnul.

VIDEO Premiér Eduard Heger si prehliadol cyklotrasu v Košiciach

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Logo kampane Vakcína je sloboda a symbol víťazstva v tvare písmena "V".
  2. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k aktuálnej epidemiologickej situácii v súvislosti s COVID-19 v Bratislave v utorok 13. apríla 2021.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger v Košiciach: Budem rád, ak zmeníme myslenie na Slovensku a nepôjdeme najtvrdšou cestou

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti