eReport.sk
Boris Kollár (Sme rodina).
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Kollár odkázal partnerom z Revúcej: Nechcem byť hrobárom. Obávam sa, že urobíte z mesta dedinu!

REVÚCA – Zrušenie či obmedzenie nemocnice v Revúcej by mohlo viesť k vyľudneniu a poškodeniu života v celom regióne. Po stretnutí s vedením nemocnice a zástupcami samospráv to uviedol predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).

Podľa Kollára majú reforma nemocníc i reforma súdnictva v podobe súdnej mapy dosah na najväčších zamestnávateľov v regiónoch a dotýkajú sa inštitúcií, ktoré “robia mesto mestom”. V prípade zrušenia či obmedzenia nemocnice v Revúcej sa obáva destabilizácie regiónu a “zníženia mesta na úroveň lokálnej dediny”.

Sme rodina reformu nepodporí

“Keď im zoberieme nemocnicu, kde je zamestnaných 250 ľudí, tak pre nich to bude fatálne. Nechcem byť hrobárom tých najťažšie skúšaných slovenských regiónov,” uviedol predseda parlamentu. Pripomenul tiež, že súčasná podoba reformy nemocníc nemá v Národnej rade SR podporu poslancov Sme rodina.

Primátor mesta: Našim ľuďom nepomôže, ale naopak

Nesúhlas s pripravovanou stratifikáciou siete nemocníc už pred časom vyjadrili aj členovia Regionálneho združenia miest a obcí Stredného Gemera. Podľa primátora Revúcej Júliusa Buchtu taký dôležitý článok pre zdravie obyvateľov, ako je revúcka nemocnica, musí ostať v takom stave, ako je doteraz.

Reprofilizácia a jej presunutie do kategórie komunálnej nemocnice našim ľuďom nepomôže, ale naopak, výrazne zhorší ich život,” dodal Buchta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič
  2. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO)

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár odkázal partnerom z Revúcej: Nechcem byť hrobárom. Obávam sa, že urobíte z mesta dedinu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti