eReport.sk
Boris Kollár, foto:tasr

VIDEO Kollár kritizuje Kolíkovú: Nová súdna mapa je nepripravená, veľmi zlá a nezmyselná!

Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) považuje návrh novej súdnej mapy, ktorý počíta so zrušením Krajského súdu (KS) v Banskej Bystrici, za „nepripravený, veľmi zlý a nezmyselný“. Konštatoval to po utorkovom stretnutí s vedením súdu. Zdôraznil, že hnutie Sme rodina ho v parlamentne nepodporí. Podľa jeho slov sa tak chystajú urobiť aj ďalší koaliční poslanci.

„Návrh by ministerka mala stiahnuť, lebo v tejto forme je veľká pravdepodobnosť, že v parlamente neprejde. To nie je reforma, to je chaos, nezmysel, a treba to zrušiť a urobiť nanovo,“ zdôraznil šéf parlamentu. Podľa Kollára by bolo treba súdy posilniť novou technikou, mali by mať viac vyšších súdnych úradníkov alebo asistentov. KS v Banskej Bystrici patrí k súdom s najväčším obvodom a druhým najväčším aj z hľadiska personálneho obsadenia. Od roku 2011 je komplexne zrekonštruovaný za 7,5 milióna eur.

Návrh súdnej mapy je nepripravený, veľmi zlý a nezmyselný!

Predseda NR SR Boris Kollár

Zdroj: tasr

Krajský súd v Banskej Bystrici funguje vyše 120 rokov

„Zatiaľ čo na KS v Banskej Bystrici pracuje 52 vysoko erudovaných sudcov a celkovo 120 zamestnancov, v Žiline 42 sudcov a 94 zamestnancov,“ pripomína šéf banskobystrického KS Ján Auxt. KS v Banskej Bystrici funguje 123 rokov. Tretia verzia súdnej mapy počíta so zrušením štyroch okresných súdov. Zmena by sa mala týkať aj krajských súdov. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková plánuje ponechať všetkých osem pracovísk, pričom majú vzniknúť len tri obvody.

Viac z politiky:

  1. Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič
  3. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  4. Mária Kolíková (klub SaS).
  5. Mária Kolíková (klub SaS).

Sídlom krajských súdov by tak mala byť Trnava pre západoslovenský obvod, Žilina pre stredoslovenský obvod a Prešov pre východoslovenský obvod. Zmena by mala nastať k 1. januáru 2023.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kollár kritizuje Kolíkovú: Nová súdna mapa je nepripravená, veľmi zlá a nezmyselná!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti