eReport.sk
Dorota Nvotová, foto:ig/d.n.

VIDEO Nvotová o Ficových protestoch: Prečo by mali oni ísť do ulíc? Veď my tu chceme slušne žiť!

Hudobníčka Dorota Nvotová sa v poslednom období stala tvárou a iniciátorkou podujatia Dokončime očistu štátu. Organizátori toto podujatie nechcú prezentovať ako protest. Na druhej strane sa ich aktivity javia ako protest proti opozičnej politike Smeru-SD. Takouto aktivitou je napríklad Balada o Jankovi a Martinke, venovaná zosnulému novinárovi a jeho snúbenici. V nedávnom rozhovore pre Aktuality Nvotová taktiež hovorila hlavne o Robertovi Ficovi (Smer-SD).

Nvotová si dokonca myslí, že podporovatelia opozície by nemali protestovať, pri čom naznačila, že ľuďom ako ona takéto opozičné protesty bránia v slušnom živote. „Pamätám si, že keď zavreli tých štyroch policajtov a Fico prišiel k prezidentke sa vyhrážať ulicou, tak na mňa došlo také že: nie ty, ja! Že prečo by mali oni ísť do ulíc? Veď my tu normálne chceme slušne žiť,“ vyjadrila sa Nvotová v diskusnej relácii portálu Aktuality.sk „Na rovinu“. Moderátor diskusie Marek Vagovič naviac dodal, že Ficovi protestujúci si podľa neho neslušne sprivatizovali námestia. S Nvotovou sa v týchto názoroch navzájom utvrdili.

Vadí jej protiťah proti očiste

„Vidím, že nejaká očista prebieha, čo je super, ale proste vidím aj nejaký ten protiťah, jednoducho tá chobotnica sa snaží prestrkovať tie chápadlá, kam sa dá,“ skonštatovala Nvotová o stave právneho štátu a spravodlivosti v rámci diskusie. Určite je však pravdou, že „protiťah“ nie je aktivitou výlučne proti orgánom činným v trestnom konaní, na ktorých aktivity sú vo vedeckej obci rozporuplné názory, ale aj občanov, z ktorých veľká časť zjavne nie je spokojná so súčasnou vládou. V rámci orgánov činných v trestnom konaní naviac nie je úplne jasné, že kto v skutočnosti robí očistu, ak vôbec niekto a kto je tým „protiťahom“.

Nechcú predčasné voľby

Tvár iniciatívy Dokončime očistu štátu sa pristavila aj pri možnosti predčasných volieb, o ktoré sa v súčasnosti opozícia usiluje. „Sme s vami, chceme ukázať tu podporu, to nie je protest, nechceme žiadne predčasné voľby,“ konštatovala Nvotová. Myslela tým to, že podporuje vládu Eduarda Hegera (OĽANO)?

Viac z domácej politiky:

  1. Richard Sulík (SaS)
  2. Herečka a speváčka Dorota Nvotová.
  3. Dorota Nvotová škovala aj Petra Marcina v RTVS. Ukázala obe prostredníky.
  4. Ďalšia rana pre Vagoviča

Zlý názor na Fica má kvôli karme vyhriateho kresla

Zaujímavosťou rozhovoru bol príbeh o tom, ako bola Nvotová hrať do diskusie Štefana Hríba, v ktorej bol hosťom Robert Fico. Opísala pocit, ktorý mala po sadnutí si do Ficovho kresla. „Ja som si na tú ešte Ficom vyhriatu stoličku sadla, také 25 ročné šteniatko, úplne vyhúkaná. To bol taký ten moment ktorý ma s tým Ficom tak nejak spojil, že, kurnik toto nie je v poriadku tento človek,“ vyjadrila sa s tým, že z jej pohľadu je Fico spojený s vraždou. Pripájame video rozhovoru.

VIDEO Nvotová Vagovičovi: Pre mňa je Fico spojený s vraždou. Umožnil to, čo sa tu dialo

Zdroj: youtube.com/Aktuality.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Nvotová o Ficových protestoch: Prečo by mali oni ísť do ulíc? Veď my tu chceme slušne žiť!

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti