eReport.sk
Nikolaj Patrušev.
Nikolaj Patrušev. Foto: duma.gov.ru

Žiadny tvrdý odpor Ukrajincov, tvrdí Moska. Patrušev: Nenaháňame konečné termíny!

Ruský minister obrany Sergej Šojgu v utorok vyhlásil, že Rusko zámerne spomaľuje ofenzívu na Ukrajine, aby umožnilo civilistom evakuáciu. Ďalší vrcholný bezpečnostný predstaviteľ Ruska Nikolaj Patrušev zasa povedal, že Moskva v tejto vojne „nenaháňa konečné termíny“. TASR prevzala správu od tlačovej agentúry Reuters.

Výroky oboch predstaviteľov naznačujú, že Rusku nejde o rýchle ukončenie bojov, naopak, snaží sa rozptýliť dojem, že preťahovaná a finančne nákladná „špeciálna vojenská operácia“ viazne.

Šojgu: Chceme sa vyhnúť civilným obetiam

Ukrajina a jej západní spojenci však tvrdia, že skutočnosť je taká, že ruská invázia stratila spád, keď narazila na tvrdý odpor Ukrajincov a utrpela ťažké straty mužov a výzbroje.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  2. Henry Kissinger
  3. Útok Sorosových mimovládok
  4. Na ilustračnej snímke utečenci z Ukrajiny po príchode vlakom z Humenného na železničnej stanici v Košiciach 29. marca 2022.
  5. Vlajka OSN.
  6. Nemecký kancelár Olaf Scholz (uprostred) a juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa po uvítacom ceremoniáli v Pretórii 24. mája 2022.
  7. Na ilustračnej snímke žena ukazuje symbolicky zviazané ruky počas protestu proti ruskej invázii na Ukrajinu pred budovou Reichstagu v Berlíne.
  8. Sergej Loznica.
  9. Volodymyr Zelenskyj na snímke z apríla 2019, keď kandidoval na post prezidenta Ukrajiny.
  10. Vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo riaditeľka organizácie Človek v ohrození Andrea Najvirtová.

„Vyhlásili sme prímeria a vytvorili sme humanitárne koridory, aby sa ľudia dostali preč z obkľúčených obcí a miest,“ povedal minister obrany Šojgu v 90. deň vojny a jeho vyjadrenia odvysielala aj televízia.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu tvrdí, že Rusko ofenzívu na Ukrajine spomaľuje zámerne. – Foto: tasr/ap

„Samozrejme, toto spomaľuje tempo ofenzívy, ale robíme to zámerne, aby sme sa vyhli obetiam medzi civilnými obyvateľmi,“ uviedol pred ministrami obrany Organizácie zmluvy o spoločnej bezpečnosti (ODKB), čo je vojenská aliancia Ruska a piatich ďalších bývalých sovietskych republík.

Patrušev: Nacizmus musí byť na sto percent vykorenený

Patrušev, generálny tajomník Rady bezpečnosti Ruskej federácie, ktorej predsedá prezident Vladimir Putin, pri inej príležitosti povedal, že všetky Putinove ciele na Ukrajine budú splnené, pretože pravda je na strane Ruska.

„Nenaháňame konečné termíny,“ dodal v novinovom interview, v ktorom znovu označil za cieľ Ruska „denacifikovať“ Ukrajinu – ten Kyjev a Západ odmietajú ako falošnú zámienku na začatie vojny.

„Nacizmus musí byť na sto percent vykorenený, lebo inak o pár rokov znovu zdvihne hlavu, v ešte odpornejšej podobe,“ vyhlásil Patrušev.

Rusko odmieta, že útoky cieli na civilné oblasti

Organizácia Spojených národov (OSN) napriek Šojguovým výrokom o šetrnom prístupe k civilistom zaznamenala počas konfliktu 3930 civilných obetí na životoch. Rusko opakovane odmieta, že svoje útoky cieli na civilné oblasti a obviňuje Ukrajinu, že zneužíva obyvateľov ako „ľudské štíty“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiadny tvrdý odpor Ukrajincov, tvrdí Moska. Patrušev: Nenaháňame konečné termíny!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php