eReport.sk
Britský premiér Boris Johson prichádza na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve v piatok 17. júna 2022.
Britský premiér Boris Johson prichádza na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve v piatok 17. júna 2022. Foto: tasr/ap

Johnson je za pokračovanie tradície: Ukrajina si zaslúži organizovať Eurovíziu!

Ukrajina by mala usporiadať budúci ročník pesničkovej súťaže Eurovízia. Uviedol to v sobotu britský premiér Boris Johnson, informuje TASR na základe správy tlačovej agentúry Reuters.

Johnson tak reagoval na piatkové vyjadrenie organizátora tejto súťaže, Európskej vysielacej únie (EBU), že Eurovízia by sa na budúci rok mohla konať v Británii. Ukrajina ako tohtoročný víťaz totiž podľa EBU nie je za súčasných okolností schopná usporiadať takéto medzinárodné podujatie.

Vyhrali, mali by to organizovať

V tohtoročnej edícii tejto pesničkovej súťaže v talianskom Turíne triumfovala ukrajinská skupina Kalush Orchestra so skladbou „Stefanija“. Podľa tradície je hostiteľskou krajinou nasledujúceho ročníka súťaže vždy víťaz z predchádzajúceho roka.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Charles Michel
  2. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  3. Skupina Kalush Orchestra, ktorá sa stala víťazom 66. ročníka Eurovízie v Turíne, pózuje s príslušníkmi pohraničnej stráže v Krakovci na ukrajinsko-poľských hraniciach 16. mája 2022.
  4. Skupina Kalush Orchestra, ktorá sa stala víťazom 66. ročníka Eurovízie v Turíne, pózuje s príslušníkmi pohraničnej stráže v Krakovci na ukrajinsko-poľských hraniciach 16. mája 2022.
  5. Rusko je synonymom teroru
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

„Samozrejme, bol by som rád, keby to bolo v našej krajine, ale faktom je, že oni zvíťazili a zaslúžia si to usporiadať. Verím, že to môžu urobiť a mali by to urobiť,“ povedal Johnson po návrate z Ukrajiny.

S rozhodnutím EBU nesúhlasí ani Ukrajina

Kyjev alebo akékoľvek iné bezpečné ukrajinské mesto by bolo podľa britského premiéra skvelým miestom na organizáciu takéhoto podujatia. „Bude to až o rok, na Ukrajine to bude v čase konania Eurovízie v poriadku a dúfam, že Ukrajinci dostanú možnosť organizovať toto podujatie,“ dodal Johnson.

S rozhodnutím EBU nesúhlasí ani Ukrajina. Ukrajinský minister kultúry Olexandr Tkačenko v piatok uviedol, že bude požadovať zmenu tohto rozhodnutia, pretože verí, že jeho krajina bude schopná splniť všetky záväzky vyplývajúce z organizácie takéhoto podujatia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson je za pokračovanie tradície: Ukrajina si zaslúži organizovať Eurovíziu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: