tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
Ľuboš Blaha, foto:tasr

Blaha o krokoch západu: Ekonómovia to potvrdili. Sankcie zničia Európu, nie Rusko!

Protiruské sankcie zo strany západu zničia Európu, nie Rusko na ktoré sú mierené. Uvádza to opozičný poslanec Národnej rady a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha. Ten sa odvoláva na výroky zahraničného ekonomického denníka The Economist, ktorý vo svojom článku „potvrdzuje“, že sankcie voči Rusku nefungujú a sú absolútne neefektívne.

Máloktorý časopis je taký rusofóbny, neoliberálny a globalistický ako britský The Economist slávnostne potvrdzuje, že sankcie proti Rusku nefungujú. Očakávania, že Rusko ekonomicky kľakne boli smiešne. A keď včera Korčok hovoril, že sankcie fungujú, bezočivo klamal,“ uvádza Blaha.

Kontraproduktívne sankcie?

Od začiatku invázie Ruska na Ukrajinu uvalili západné veľmoci na Rusko niekoľko „balíčkov sankcií“. Tie mali viesť ochromeniu ekonomiky krajiny Vladimíra Putina, znemožniť ďalšie financovanie vojny a mnoho ďalších s tým spojených opatrení. Avšak, doposiaľ to vyzerá tak, že na sankcie doplácajú občania krajín, z ktorých pochádzajú. Európu sužuje energetická kríza, Rusko profituje ešte viac, ako predtým, pretože našlo alternatívu európskeho trhu v tom ázijskom.

Blaha ďalej pokračuje: „V Economiste sankcie rozoberajú do detailov. Všetky typy sankcií. Zhabanie majetku ruských oligarchov nemá efekt, pretože drvivá väčšina oligarchov nemá žiaden vplyv na ruskú politiku. A väčšina ruských oligarchov aj tak ďalej podniká prostredníctvom nastrčených firiem v daňových rajoch.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico. (Smer-SD).
  2. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
  3. Jana Bittó Cigániková (SaS).
  4. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
  5. Výkonný riaditeľ hokejového klubu HC Košice Miloslav Klíma pred Steel Arénou.
  6. Volodymyr Zelenskyj
  7. Prezident Republikovej únie zamestnávateľov Miroslav Kiraľvarga.
  8. Ruský prezident Vladimir Putin sleduje vojenské cvičenie Vostok 2022 (Východ 2022) pri Vladivostoku 6. septembra 2022.
  9. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v roku 2016
  10. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha

„To, že Američania prestali dovážať ruskú ropu, má ešte menší efekt. Pretože ani pred vojnou na Ukrajinu takmer žiadnu ropu z Ruska nedovážali. To je už len hrdinstvo, vám poviem. Prestať dovážať to, čo som aj tak nedovážal. Bravó! Európske obmedzenie na ropu a plyn z Ruska ničí jedine Európu. Ceny energie sú v šialených výškach a hrozí, že Rusko nás vypne nadobro. Európske krajiny sa ocitnú v chaose, euro je na rekordne nízkej úrovni, Európa umiera,“ uviedol opozičník.

Sankcie a cenový strop na ruskú ropu

Ministri financií členských štátov skupiny G7 v piatok (2. 9.) podporili myšlienku zaviesť na ruskú ropu cenový strop. Cieľom je obmedziť prísun financií pre ruskú vládu, čím by sa Moskve sťažili možnosti na financovanie vojny na Ukrajine, informovala agentúra Reuters.

Európa je pre ruskú ropu kľúčovým trhom. Podľa údajov Medzinárodnej agentúry pre energiu (IEA) sa pred začatím vojny na Ukrajine podieľali európske krajiny na ruskom exporte ropy a ropných produktov približne polovicou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha o krokoch západu: Ekonómovia to potvrdili. Sankcie zničia Európu, nie Rusko!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku