tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda Smeru-SD Robert Fico
Predseda Smeru-SD Robert Fico. Zdroj:fb/robertficosk

Fico ostro o Čaputovej: Prezidentka zmarením druhého referenda dala prednosť Matovičovi pred Slovenskom!

Prezidentka Zuzana Čaputová vypíše referendum týkajúce sa predčasných volieb minimálne s jednou otázkou. Či bude mať referendum dve otázky, bude závisieť od Ústavného súdu SR, na ktorý sa obráti. Oznámila to v pondelok. Na toto prezidentkino rozhodnutie ostro zareagoval opozičný líder a šéf strany Smer-SD Robert Fico.

Fico hovorí o zmarení druhého referenda

Bývalý viacnásobný premiér vo videu na sociálnej sieti ostro kritizuje prezidentku Zuzanu Čaputovú. Podľa neho sa svojim rozhodnutím, obrátiť sa v súvislosti s referendovými otázkami na Ústavný sú opäť raz rozhodla, pre súčasnú vládu na čele s Eduardom Hegerom a Igorom Matovičom (obaja OĽANO). „Prezidentka zmarením druhého referenda dala opäť prednosť Matovičovi pre Slovenskom! Prezidentka dala prednosť aj cudzím záujmom pred záujmami Slovenska,“ uvádza Fico vo videu.

Šéf Smeru ďalej dodáva: „Neviem, čo je protiústavné na otázke, v ktorej si ľudia želajú odchod rozbitej, neschopnej a protislovenskej vlády. Argument, že vláda musí mať štvorročné obdobie, je autoritársky a nedemokratickým.“

REAKCIA ROBERTA FICA NA ROZHODNUTIE PREZIDENTKY ZUZANY ČAPUTOVEJ

Zdroj: fb/robertfico

Je sporná otázka o demisii vlády?

Otázka, ktorá v referende určite bude, je o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR, či už referendom alebo rozhodnutím parlamentu a o vypísaní predčasných volieb. Podľa nej je v súlade s ústavou. Prezidentka má pochybnosti pri ďalšej otázke, ktorá sa týka požiadavky, aby vláda podala demisiu. „Tá je z hľadiska ústavnosti sporná,“ povedala.

Čaputová skonštatovala, že bolo predložených dostatok podpisov, 381.960, čím bol podľa nej splnený predpoklad na vyhlásenie referenda.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico ostro o Čaputovej: Prezidentka zmarením druhého referenda dala prednosť Matovičovi pred Slovenskom!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku