eReport.sk
Nie je korupcia ako korupcia?
Exminister financií Igor Matovič a dočasne poverený premiér Eduard Heger. Zdroj: tasr

„Heger mi potvrdil, že Matovič zostáva, nemôžeme s nim fungovať!“ Uviedol dnes Gröhling.


Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) veľmi rád zostane a s celým tímom bude pokračovať ďalej vo všetkým reformách a opatreniach, ale nemôže fungovať s ministrom financií Igorom Matovičom (OĽANO). Uviedol to v prvý deň školského roka 2022/2023 v Malackách, ktorý je zároveň dňom jeho demisie. Tú podá počas pondelka.

„Nemôžeme neustále žiadať o finančné prostriedky, ktoré sú potrebné pre školstvo, nedostávať ich a potom počúvať, že o ne vôbec nežiadame,“ povedal minister školstva. Zároveň v pondelok ráno nevedel povedať, čo by sa malo udiať, aby zo svojho postu neodstúpil.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Robert Fico. (Smer-SD).
  2. Prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  3. Blaha je blázon
  4. Už toho má každý dosť!
  5. Ministri za SaS zľava Branislav Gröhling, Mária Kolíková a Ivan Korčok po podaní demisií.

Gröhling potvrdil, že v nedeľu (4. 9.) telefonoval s premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO). Ten mu podľa jeho slov potvrdil, že minister financií zostáva a nepodá demisiu. „Dnes, keď otvoríme školský rok, pôjdem do prezidentskej podateľne a následne podám svoju demisiu,“ priblížil.

To, že končí na poste šéfa rezortu školstva a podá demisiu, je podľa neho „veľmi zvláštny pocit“. „Je to zmiešanie všetkého, čo človek dokáže absorbovať. Je tam čiastočne aj hnev, že kvôli jednému človeku, ktorý nejakým spôsobom traumatizuje celú spoločnosť a školstvo ako také, musí prestať rozvoj a pokračovanie v rámci modernizácie školstva,“ povedal Gröhling.

Ako dodal, zároveň je pre neho nepochopiteľné, že na základe rozhodnutia jedného človeka, ktorý prináša nápady, ako si zmyslí a ako sa ráno zobudí, ich ďalej presadzujú aj poslanci v Národnej rade SR. „Nie aby sa pozreli na výkonnosť celej vlády a uľahčili to aj premiérovi tejto krajiny,“ uzavrel ešte aktuálne stále platný minister školstva.

Spor v koalícii trvá už niekoľko týždňov. SaS oznámila odchod z koalície, žiada odstúpenie Matoviča z vlády, čo OĽANO odmietlo. V stredu (31. 8.), keď mali ministri SaS podať demisiu, prišlo OĽANO na rokovanie vlády s opatreniami na riešenie energetickej krízy. Ak ich SaS podporí, Matovič má z vlády odísť. SaS je ochotná o návrhoch rokovať, ale až po Matovičovom odchode.

Šéf SaS Richard Sulík podal v stredu ráno demisiu z funkcie ministra hospodárstva. Ostatných ministrov za SaS požiadal, aby demisie nepodávali v stredu a počkali do pondelka. Dodal, že Matovičovi tak dávajú čas na to, aby odstúpil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Heger mi potvrdil, že Matovič zostáva, nemôžeme s nim fungovať!“ Uviedol dnes Gröhling.

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: