eReport.sk
Krajniak to vidí jasne
Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniak v dueli s Blanárom: Minister práce pripustil scenár predčasných volieb!


Minister práce a podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak pripúšťa možnosť predčasných volieb, ak nebude menšinová vláda fungovať, resp. ak nebude v parlamente možné prijímať zákony na pomoc ľuďom. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Podpredseda parlamentu a opozičného Smeru-SD Juraj Blanár reagoval, že Smer by v prípade menšinovej vlády podporil zákony na pomoc ľuďom.

Pripúšťa scenár predčasných volieb

Hnutie Sme rodina podľa Krajniaka počíta s tým, že traja ministri za SaS podajú v pondelok (5. 9.) demisiu. Ozrejmil, že hnutie chce po možnom odchode SaS z koalície predstaviť partnerom ich predstavy fungovania v menšinovej vláde. „Nie sú to podmienky, sú to naše predstavy, čo v súčasnosti musí vláda a parlament schváliť, aby sme pomohli ľuďom,“ doplnil s tým, že ide okrem iného o zastropovanie cien energií, exekučnú amnestiu či rodičovský bonus.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Sulík otvorene
  2. Eduard Chmelár
  3. Robert Fico. (Smer-SD).
  4. nezaradený poslanec parlamentu SR Peter Pellegrini
  5. Je pravda na poslednom mieste?
  6. Čaputová sa postavila za Hamrana

Blanár súčasnú koalíciu skritizoval, že opatrenia na pomoc ľuďom nepredstavila už skôr. „Táto vláda premrhala dva mesiace. Namiesto toho, aby pomáhala, sa vydierala,“ skonštatoval. Zdôraznil pritom, že Smer-SD od minulého septembra v tejto veci inicioval zvolanie viacerých mimoriadnych parlamentných schôdzí. Riešením sú podľa neho predčasné voľby.

Blanár skritizoval rozhodnutie vlády

Diskutujúci rozprávali aj o pondelkových (29. 8.) oslavách pri príležitosti 78. výročia Slovenského národného povstania. Blanár skritizoval, že sa verejnosť nemohla zúčastniť osláv v Banskej Bystrici. Koalícia sa občanov podľa neho bojí. Krajniak reagoval, že Sme rodina sa stretnutí nebojí a poukázal na viaceré verejné akcie ich hnutia. Blanár uviedol, že na účasti ruského veľvyslanca na oslavách SNP Smeru-SD vo Zvolene nevidí nič zlé. „Pozvali sme tam všetky krajiny bývalého Sovietskeho zväzu, ktoré oslobodzovali Slovensko,“ dodal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak v dueli s Blanárom: Minister práce pripustil scenár predčasných volieb!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre