eReport.sk
Protest starostov a primátorov, foto:tasr

Došla im s vládou trpezlivosť: Zástupcovia miest a obcí na Slovensku idú protestovať!


Zástupcovia samospráv sa  zídu na poslednom sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) pred októbrovými komunálnymi voľbami. V rámci dvojdňového programu (7. – 8. 9.) plánujú starostovia a primátori vystúpiť na protestnom zhromaždení. Vo štvrtok 8. septembra predpoludním chcú na ňom pred Úradom vlády SR v Bratislave opätovne poukázať na ad hoc rozhodnutia štátu, ktoré negatívne ovplyvňujú, ba dokonca ohrozujú existenciu samospráv. Informovalo o tom vedenie ZMOS-u.

Protestné zhromaždenie

Na dvojdňovom rokovaní najvyššieho orgánu ZMOS-u sa v Senci zúčastní takmer 500 delegátov. „Súčasťou snemu bude vyhodnotenie plnenia priorít, programové konferencie, venované otázkam sociálnych a zdravotníckych služieb, eurofondom, odpadovému hospodárstvu, životnému prostrediu a ekonomike. Zadefinujú sa aj programové priority pre nadchádzajúce obdobie,“ informovala strešná samosprávna organizácia. ZMOS tiež ocení mestá a obce za inovatívny prístup, udržateľný rozvoj i starostlivosť o komunity.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na videosnímke mladík, ktorý o sebe tvrdil, že je Rus, ale je za Ukrajinu.
  2. Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
  3. Eduard Chmelár
  4. Robert Fico. (Smer-SD).
  5. Ćeský premiér Petr Fiala.
  6. Boris Kollár,

Štvrtkové protestné zhromaždenie v Bratislave so začiatkom o 11.30 h nadviaže na už zorganizované protestné aktivity v tomto roku.  Samosprávy dlhodobo upozorňujú na nedostatočné financovanie narastajúcich povinností a legislatívne zásahy štátu, ktoré neberú  do úvahy názor miest, obcí i krajov.

Kritizujú protiinflačne opatrenia

V tejto súvislosti kritizujú i opatrenia v rámci protiinflačného balíčka, ktoré podľa nich zásahom do rozpočtov donútia samosprávy obmedzovať služby, alebo zvyšovať miestne dane a poplatky. Ministerstvo financií (MF) SR postoj samospráv odmieta, poukazuje na to, že nepríde k znižovaniu doterajších príjmov samospráv. Rezort je tiež pripravený poskytnúť v prípade potreby kompenzačné opatrenia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Došla im s vládou trpezlivosť: Zástupcovia miest a obcí na Slovensku idú protestovať!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: