eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Fanúšikovia tenisu majú radosť. Na Australian Open dostali zelenú!

Tenisový Australian Open môže denne navštíviť až 30.000 divákov. V sobotu o tom informoval minister športu štátu Viktória Martin Pakula.

Prvých osem dní bude kapacita Melbourne Parku 30-tisíc ľudí, záverečných šesť bude o päťtisíc nižšia. „Bude to najvýznamnejšie medzinárodné podujatie s diváckou účasťou za uplynulé mesiace. V závere turnaja budeme mať v aréne Roda Lavera úžasnú atmosféru, ktorá nebude v ničom zaostávať za predchádzajúcimi ročníkmi,” povedal podľa AP Pakula. Prvý grandslamový turnaj sezóny si môže na tribúnach užiť až 390-tisíc ľudí, čo je približne 50 percent z priemernej návštevnosti za uplynulé tri roky.

Podujatie sa pre pandémiu koronavírusu rozbehne 8. februára, o tri týždne neskôr ako zvyčajne. V súčasnosti je v celom štáte Viktória, ktorý má približne 6,7 milióna obyvateľov, len 23 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19. K lokálnej nákaze navyše neprišlo už 24 dní.  Prísne opatrenia sa vzťahujú aj na súťažiacich. Ihneď po prílete museli všetci tenisti nastúpiť do dvojtýždňovej karantény a opustiť ju mohli len na pár hodín za účelom tréningu. Úplný zákaz vychádzania mala len malá skupinka športovcov, ktorá do krajiny pricestovala charterovými letmi v réžii usporiadateľov, niekoľko ľudí na ich palube totiž malo pozitívny test na koronavírus.

Zdroj: tasr


Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport