tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone. Zdroj: tasr/ap

Analytik Šándor: Zelenský by sa mal začať krotiť! Nik okrem neho nechce tretiu svetovú vojnu!

Vyhlásenia Volodymyra Zelenského o ruskej rakete, ktorá v Poľsku zabila dvoch ľudí a štyroch zranila a najmä jeho žiadosť o okamžitý zásah NATO, rozmrzeio mnohých, nielen jeho najväčšieho spojenca Joe Bidena. Bezpečnostný analytik Andor Šándor sa pre expres.cz vyjadril, že by sa mal ukrajinský prezident „spamätať.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Tabuľa označujúca poľskú obec Przewodów, ktorú zasiahla raketa vystrelená Kyjevom.
 2. Anna Belousovová
 3. Miesto dopadu ukrajinskej rakety v Poľsku
 4. Europarlament - Ilustračné foto
 5. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
 6. Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.
 7. Zľava premiéri Eduard Heger a Mark Rutte.
 8. zelenský ruská cirkev podvratná činnosť
 9. Branislav Gröhling
 10. Ukrajina potrebuje našu pomoc!
 11. Minister hospodárstva SR Karel Hirman
 12. Bývalý japonský premiér Yoshiro Mori
 13. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).
 14. spojené štáty sa bránia
 15. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
 16. Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
 17. Ropovod Družba
 18. Predseda Smeru-SD Robert Fico
 19. slovensko musí bojovať proti dezinformáciám
 20. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 21. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.

Šándor sa vyjadril, že rozumie Zelenského naratívu o tom, že agresorom je Rusko a môže za všetko, „lebo to tak aj je,“ a taktiež snahe ukrajinského prezidenta neprísť o podporu Západu. Keďže si musí byť dobre vedomý toho, že bez neskutočného objemu financií a zbraní, ktorý zdá sa nemá nikde hranice, by už dávno vojnu s Ruskom prehral. Na to Zelenského upozorňoval už aj Biden.

Zelenského hry

Čo mu bezpečnostný analytik nerozumie a odmieta to, sú žiadosti Zelenského o útokoch NATO. Kým jedny, napríklad naši vládni predstavitelia by boli za okamžitú aktiváciu článku 5, bez ohľadu na následky, ľudia, ktorí miesto emócií a propagandy používajú rozum, si uvedomujú, čo by to znamenalo. A že „preventívne údery NATO,“ znamenajú tretiu svetovú vojnu. Či Zelenskému klamali jeho ľudia, alebo klame on, pričom dobre vie, ako to s raketou bolo, zatiaľ nevieme.

Poliaci sa báli pravdy

Televízia TA3 navyše v závere minulého týždňa uviedla, že poľská vláda veľmi skoro po osudnom incidente vedela, že nešlo o ruskú ale o ukrajinskú raketu. A zrejme ide o pravdivú informáciu, lebo kým naši politici blúznili o aktivácii čl. 5 a 4, Poliaci boli vo vyjadreniach zdržanliví.

Okolo 19:00 SEČ zasadli šéfovia poľských obranných a bezpečnostných zložiek, ktoré narýchlo zvolal premiér Mateusz Morawiecki. Gazeta Wyborcza píše, že účastníci schôdzky jej povedali, že už vtedy bolo jasné, aká raketa spadla v Przewodowe. „Zavládlo zdesenie, ako to oznámiť verejnosti,“ píše poľská Gazeta.

Tiene pochybností

Po probléme s raketou, má Zelenský aj ďalší problém. čo ešte minulý týždeň mnohí označovali za hoax, môže byť zrejme pravda. Uniklo video, na ktorom Ukrajinci zastrelili ruských zajatcov, ktorí sa ale predtým už vzdali. Podľa medzinárodného práva by šlo o vojnový zločin. A nie jediný. To, že sa hrozné veci dejú na oboch stranách dosvedčuje i OSN vo svojej najnovšej správe. V lete Amnesty International vydalo správu, v ktorej hovorilo o tom, ako si ukrajinskí vojaci robia štíty z civilistov.

Záverom

To, že Rusko napadlo Ukrajinu nik nespochybňuje. To, že každý príčetný človek túži po mieri a vojna je barbarstvo, tiež nie. Vo svetle ostatných dní by si však mali podporovatelia Zelenského a jeho režimu položiť otázku, nielen kam idú ich peniaze, ale aj prečo sa ukrajinský prezident namiesto dosiahnutia mieru vo svojej krajine všemožne snaží zatiahnuť do vojny aj zvyšok sveta. Môže sa totiž ľahko stať, že sa svet bude báť Zelenského viac ako Putina.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Analytik Šándor: Zelenský by sa mal začať krotiť! Nik okrem neho nechce tretiu svetovú vojnu!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku