eReport.sk
Právo na všetko?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr/ap

Financial Times citovali diplomata z NATO: Zelenskyj úboho klame! A ako to bolo s Chersonom?

Christopher Miller je žurnalista, ktorý pre Financial Times píše najmä o Ukrajine. Dostane sa tak k informáciám z „prvej ruky.“ Na svojom Twitteri zverejnil pre niekoho možno šokujúci post. Citoval v ňom nemenovaného diplomata NATO. Rovnako zaujímavú informáciu priniesla agentúra AFP. Tá sa pre zmenu týkala „šťastných komparzistov,“ z Chersonu.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu - okrem fronty pri Bachmute - navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny
 2. Americký prezident Joe Biden.
 3. Už konečne ukončia vojnu?
 4. Žiadna vojna?
 5. Demonštrácia v Prahe
 6. Draxler sa obul do Denníka N
 7. Orbán plánuje vetovať predlženie sankcií voči Rusku
 8. Stíhačky Kyjevu nepošleme
 9. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
 10. Ľudia prijímajú humanitárnu pomoc v ukrajinskom Chersone 15. novembra 2022.
 11. V Smere stojíme za Slovenskom

Ale pekne po poriadku. Začneme práve žurnalistom z Financial Times. Tieto noviny sú vám možno povedomé. Vyplakával v nich premiér Eduard Heger, kým doma tvrdil, že všetko je v najlepšom poriadku.

Začínajú ho mať plné zuby?

Že táto informácia od Millera bude zrejme pravdivá napovedá aj vyjadrenie samotného Joe Bidena. Ten sa na svojho najlepšieho priateľa Zelenského pre jeho vyhlásenia a žiadosti ohľadne dopadu rakety, ktorá v Poľsku zabila dvoch ľudí, trošku hnevá.

Minulý mesiac zas na verejnosť prenikli správy o telefonáte, kedy Biden na Zelenského „vypenil,“ pre jeho nevďačnosť. Ak teda začína mať Zelenského „plné zuby,“ americký prezident, je celkom možné, že aj niektorí diplomati a politici z NATO a Únie. Aj keď teda nie tak celkom verejne, a treba dodať, že asi vedia prečo.

„Začína to byť smiešne. Ukrajinci ničia našu dôveru, akú k nim prechovávame. Nikto Ukrajinu neobviňuje a oni otvorene klamú.“

Christopher Miller cituje nemenovaného diplomata z NATO

Ten istý diplomat mal dodať, že klamstvá Zelenského sú omnoho ničivejšie ako dopad a výbuch rakety.

Cherson

Odo dňa, kedy sa Rusi stiahli z Chersonu, médiá pravidelne prinášajú davy ˇšťastných ľudí s ukrajinskými vlajkami v uliciach. Aj toto však zahalil istý tieň podozrenia.

Na videu, ktoré zverejnila Agence France-Presse, údajne nadšený obyvateľ Chersonu vyhlasuje, že v meste nie je žiadne svetlo, voda ani komunikácia, ale je veľmi rád, že už v ňom nie sú žiadni Rusi.

Komparz?

Muž na videu bol neskôr identifikovaný ako Panin Evgeny Nikolaevich. Nežije v Chersone, ale prišiel tam z Kyjeva spolu so svojou jednotkou. Jevgenij Nikolajevič je veliteľom roty národnej gardy vo vojenskej jednotke. Prečo teda robil šťastného komparzistu z Chersonu?

EREPORT si samozrejme nedovoľuje tvrdiť, že všetky „videá šťastia,“ z Chersonu boli kýmsi podobne zmanipulované. Na Zelenského a jeho režim to však vrhá asi rovnako dobrý tieň, ako jeho klamstvá o tom, že raketa, ktorá zabíjala v Poľsku, bola ruská. Nebola by to prvá vec, v ktorej ukrajinský prezident pôsobí, že nevie, čoho a kedy je dosť..

Vie, čo robí?

Ak sa navyše potvrdí, že Zelenský mal informácie o tom, že raketa bola z Ukrajiny, potom by si mal Západ i Únia asi položiť otázku, koho vlastne bezbreho podporujú a komu veria. Ukrajinský prezident sa totiž v deň výbuchu rakety prihovoril krajinám G20 na prebiehajúcom summite s tým, že majú medzi „teroristický štát a že je potrebný okamžitý zásah NATO.“

A tu vystáva i druhá otázka, keďže už predtým žiadal o „preventívny úder NATO,“ kvôli tomu, že „Rusi ostreľujú atómovú továreň v Záporoží,“ ktorú obsadili v marci. Uvedomuje si Zelenský, čo by sa stalo, ak by Aliancia aktivoval článok 5? Alebo áno?

Zdroj: AFP, FT, Twitter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Financial Times citovali diplomata z NATO: Zelenskyj úboho klame! A ako to bolo s Chersonom?

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php